21 Mart Dünya Down Sendromu Günü | Güncel | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


21:21, 24 Haziran 2018 Pazar
Güncelleme: 01:20, 21 Mart 2017 Salı

  • Paylaş
21 Mart Dünya Down Sendromu Günü
21 Mart Dünya Down Sendromu Günü

Anadolu Efes Spor Kulübü, 21 Mart Dünya Down Sendromu Günü kapsamında, Down Sendromu Derneği'nden iki genci, Litvanya'daki Zalgiris Kaunas deplasmanına takım uçağıyla götürdü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Anadolu Efes Spor Kulübü, 21 Mart Dünya Down Sendromu Günü kapsamında, Down Sendromu Derneği'nden iki genci, Litvanya'daki Zalgiris Kaunas deplasmanına götürdü.

Atatürk Havalimanı'ndan, takım uçağıyla Litvanya’ya hareket eden Down sendromlu Robert Cem Osborn ile Şule İnan adındaki gençler, Zalgiris Kaunas deplasmanında Special Olympics bünyesindeki altı sporcu ile karşılaşmanın devre arasında seyircileri selamlayacak. Anadolu Efes Spor Kulübü, gerçekleştireceği bu çalışmayla birlikte iki ülke toplumu için değerli bir farkındalık yaratacak.

Atatürk Hava Limanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'ne Anadolu Efes teknik kadrosu ve oyuncularıyla gelen Down Sendromlu gençler, "21 Mart Dünya Down Sendromu Günü kutlu olsun" yazılı pankart açtı.

Kulübün Pazarlama ve Kurumsal İlişkiler Müdürü Gökçe Dayı, yaptığı açıklamada, Dünya Down Sendromu Günü'nde Zalgiris ile güzel bir etkinlik yapmak istediklerini belirterek, genç arkadaşlarla maça gideceklerini söyledi.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş