Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


08:31, 26 Nisan 2018 Perşembe
Güncelleme: 12:25, 04 Haziran 2010 Cuma

  • Paylaş
Fethullah Gülen'den Mavi Marmara yorumu
Fethullah Gülen'den Mavi Marmara yorumu

Fethullah Gülen, İsrail komandolarının yaptıklarını kınarken, İHH'yı da İsraille uzlaşmadıkları için eleştirdi.

 

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Fethullah Gülen İsrail ordusunun yaptığı baskının çok çirkin olduğunu söylerken, İHH'yı İsrailli yetkililerle uzlaşma yolunu seçmedikleri için eleştirdi.

Fethullah Gülen, İsrail ordusunun, Akdeniz'de Gazze'nin ablukasını delerek yardım götürmeyi amaçlayan filoya düzenlediği operasyonda 9 Türk hayatını kaybetmesiyle ilgili görüşlerini açıkladı.

Gülen, ABD'nin önde gelen gazetelerinden Wall Street Journal'a verdiği söyleşide, Türk bir kuruluşun önderlik ettiği bir filonun İsrail'in izni olmadan Gazze'ye yardım götürmesini eleştirdi.

WSJ'nin haberine göre, Gülen, söyleşide olayla ilgili izlediği haberler hakkında, "Gördüğüm İsrailli komondoların yaptıkları şeyler hiç hoş değildi" derken, WSJ, Gülen'in sözlerinin İsrail tarafından iade edilen aktivistlerin Türkiye'de kahramanlar gibi karşılandığı bir döneme denk geldiği yorumunu yaptı.

Gülen, bir başka soru üzerine, İnsani Yardım Vakfı'ndan (IHH) "IHH'nin politik bir amaç güdüp gütmediğini söylemek kolay değil" ifadesini kullandı.

SUÇLUYU BULMA İŞİ BM'NİN

Gülen ayrıca, bu olayda suçluyu bulma işinin Birleşmiş Milletlere bırakılmasının en iyi seçenek olduğunu da sözlerine ekledi.

Söyleşiyi gerçekleştiren muhabir, Gülen'in evinin koridorunda, büyük bir Türkiye haritası, Kuran'dan bir ayet ve Boğaz üzerinden geçen bir Türk F-16'sının resmi bulunduğunu da aktardı.

TAZİYE MESAJI DA YAYINLADI

Fethullah Gülen, Zaman gazetesinde hayatını kaybeden dokuz gönüllü için bir taziye mesajı da yayınladı. Taziye mesajı şöyle:

"Gazze'de yaşanan insanlık dramına son verebilmek beklentisiyle yola çıkan, uğradıkları müessif saldırıda hayatlarını kaybederek şehit olan insanlarımıza Allah'tan rahmet diler, başta aileleri olmak üzere; milletimize ve insanlığa taziyelerimi bildiririm... "Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş

Yorum
şirk
gazi
neyi takdir ediyorsunuz. resmen şirk içinde
12/06/2012, 14:34
takdir ediyorum
esra
bu söylediği sözlerden dolayı hoca efendiyi takdir eder ve allahdan ona dua ediyorum onu çok seviyorum allah yardımcısı olsun
08/05/2012, 11:18
hocam
bekir
hocam iyi güzel dediniz türk bir yardım kuruluşunun israilden izin alması gerekiyodu peki hiç aklınıza gelmedi mi israilin hiçbir yardımı gazzeye sokmadığı ? İzin istendiği halde izin verilmediği ?
06/11/2011, 22:38
çok doğru söylemişsin enise ablacım
Nurullah
müslümanların artık gerçekten uyanması gerek. kamim ne olduğunu anlaması lazım hatta çok geç kalınmış birşey bu..
24/08/2011, 21:44
yapa hocam ya
yanık gönül
hocam ltfn sizdn ria ediyorum bu açıklamayı düzeltin ben benimle birlikte yüzlerce müslümanın kalbini kırıyorsunuz bugün bu insanlar bu cesareti elde edebilecek imana zar zor gelmişken kardşlerinin elerinden tutmayı daha yeni yeni öğrenmişken kırmayın ümitlerimizi kırmayın ltfn bediuzamanın yaşadını var syalım ve onun bu konudaki tavrnı düşünlim ona göre harkt edlm ltfn bna ulşn [email protected]
22/08/2011, 09:00
Amborgo uygulayan İsrailden izin almak! Şaşarım aklınıza!
Adem
Talathan kulanıcı adlı zat-ı muhterem: Zaten Mavi Marmara ambargoyu kırmak için yola çıktı. Adamlar zaten izn vermiyorlar. Sen ne izninden bahsediyorsun? Mısır Refak kapısını neden yıllardır kapalı tuttu? Hatırlıyorsan Mısırdan sağlık malzemeleri dışında hiçbir araca izin vermedi. SEN NE İZNİNDEN BAHSEDİYORSUN? Fethullah Gülen ne dediyse doğrudur mantığı ile mi hep hareket edeceksiniz?
19/06/2011, 17:36