Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


09:59, 24 Nisan 2014 Perşembe
11:28, 08 Kasım 2010 Pazartesi

  • Paylaş
Küçük sermaye ile yapılacak en iyi 10 iş
Küçük sermaye ile yapılacak en iyi 10 iş

Gıdadan eğitime kuyumdan kuru temizlemeciye kadar 50 bin TL\'nin altında sermaye ile yapılabilecek 10 iş fikri bir araya getirildi.

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Kendi işinin patronu olmak isteyenler, küçük sermaye ile bu hayaline kavuşabilecek. Gıdadan eğitime kuyumdan kuru temizlemeciye kadar 50 bin TL'nin altında sermaye ile yapılabilecek 10 iş fikrini bir araya getirdik. Akşam'dan Aylin Löle'nin haberine göre patron olmak için en uygun yatırım maliyetleri:

Metroda m2'si 250 $'a mağaza
Ulaşım A.Ş.'nin 22 istasyonundaki kiralanabilir ticari alanlar 11 Kasım 2010 tarihinde ihaleye çıkarılacak. Alanlar yapılacak açık artırmayla m2'si 250 dolardan başlayan fiyatlarla kiralanacak. İstasyonlarda sadece ünlü markalar değil markasızlar da yerini alacak. TURYAP Yönetim Kurulu Üyesi Başak Soner, '4 yıl süreyle kiralanacak olan alanlar, takip eden yıllar için de kullanıcısına opsiyonlanacak' diyor.

3 bin TL yatır sudan kazan!
Normal içme suyunu alkali su haline getiren Alkalife'ın Türkiye'deki mümessili Vega Dış Ticaret, bayilik veriyor. Öncelikli olarak İstanbul, Ankara ve İzmir'i hedefleyen Alkalife Türkiye Yönetici Ortağı Hicret Akarsu, Alkalife bayiliğini almak isteyenlerin sadece 3 bin TL yatırım yapmasının yeterli olduğunu belirtiyor. Kar marjının yüzde 40'tan başladığını öne süren Akarsu, gelirlerden de hiçbir pay talep etmediklerini söylüyor.

Kahve zinciri 6.250 eurodan başlıyor
44 ülkede 70'ten fazla şubesi olan Testa Rossa Caffe, Türkiye'de hızlanmak istiyor. Farklı konseptleri olan Testa Rossa Caffe, Espresso konsepti için 6 bin 250 euro, Caffe&Bar konsepti için ise, 12 bin 500 euro talep ediyor. Testa Rossa Caffe’nin franchise bedeli içinde sunduğu hizmetler, isim hakkı, personel eğitimi ve Testa Rossa konsept malzemelerini içeriyor. Kendi işini kurmak isteyenler için franchise bedelinde indirimler uygulanırken taksitlendirme olanağı da var. Marka, Türkiye'nin her noktasına açılmak istiyor.

10 bin euroya arabada Souper Çorba!
'Souper Çorba'nın franchise bedeli 10 bin euro. Souper Çorba'lar; AVM'lerde corner ya da 20-30 metrekarelik mini dükkanlar şeklinde açılabiliyor. Açık alan Souper Çorba'lar için ise; Eminönü, Beşiktaş, Kadıköy gibi noktalar uygun görülenler arasında. Çorba arabalarında ürünler ise ısı iletmeyen kaplarda sunuluyor.

Yüzde 40 kar marjı ile çocuk oto koltuğu satın
KarayollarI Trafik Yönetmeliği'ndeki değişiklikle 'Çocuk oto koltuğu'nun 1 Haziran itibarıyla zorunlu hale getirilmesi, aileleri koltukçulara yöneltti. Beka Grup bünyesinde Avrupa'da üretilen Faugen oto koltukları Türkiye'ye sunuldu. Bayilik almak isteyen tüm firmaların, ortalama yüzde 40 kar marjıyla maksimum 20 bin TL sermaye ile toplu alım yapması mümkün.

İş tutmazsa yatırım maliyetini geri veriyor!
ÇITIR Usta, franchise olarak yatırımcılardan 20 bin TL talep ediyor. Yatırımcı belli bir dönem içerisinde müşteri kaybına uğrar ya da bulunduğu konumda tutulmaz ise yatırım maliyetinin belli bir kısmını geri alabiliyor. Çıtır Usta Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Külekçioğlu, cadde veya toplu konut projelerinin yoğun olduğu bölgelerde bayilik hedeflediklerini belirterek, uygun gördükleri yerlere yatırım yaptıklarını söylüyor.

25 bin dolara 'Lezzet Çiçekleri' satabilirsiniz
Meyve ve keklerden oluşan sepetler hazırlayan 'Lezzet Çiçekleri'nin üreticisi Bonnyfood, franchise olmak isteyen adaylarda girişimci ve başarılı olma konusunda arzulu olmaları şartını arıyor. Sözleşme süresi 10 yıl olmakla beraber kurulum maliyeti franchise’ın kurulacağı yerin kapasitesine göre 25 bin dolardan yani 35 bin TL'den başlıyor.

Pilavcı olmak 25 bin dolar kar marjı ise yüzde 150
Şu an 5 noktada faaliyet gösteren ve 2011'de 50 şubeye ulaşmayı hedefleyen İstanbul Pilav, yurtdışına da franchise vermeye hazırlanıyor. Eğer kiosk isteniyorsa gereken anlaşmalar sağlandıktan sonra 1 gün içerisinde tüm ekipmanları ile birlikte satışa hazır olarak pilav arabasının kurulumu yapılıyor. Corner istendiği takdirde; istenilen m2'ye, göre İstanbul Pilav'ın oluşturduğu tek tip corner dekorasyonu 15 gün içinde tamamlanıyor.  Franchise giriş bedeli 25 bin dolar. Verilen bilgiye göre kar marjı ise yüzde 150.

Kiosk bedeli dahil 40 bin TL!
AİLE işi tekstili bırakıp 'Çikolata Fabrikası' adıyla el yapımı çikolata işine giren Berrin Gürcan, Teşvikiye'deki mağazasından sonra ilk şubesini Nişantaşı City's'de açtı. Çikolata fabrikası olarak yılbaşına kadar iki büyük AVM de daha olmayı planladıklarını belirten Gürcan, anahtar teslim kiosk için franchise bedeli dahil 40 bin TL istediklerini söylüyor. Çikolata fabrikası yatırımcılarının karı ise yüzde 50-70 arasında değişiyor.

50 bin TL'ye 'Çocuk Okulu' açabilirsiniz
BESTE ve Adem Ruhbaş'ın 'Çocuk Okulu' adıyla kurdukları okul öncesi eğitim veren kurumda sanat atölyeleri ile yaratıcılık ve İngilizce derslerinin yanı sıra ahşap işleme, yemek yapma gibi el becerileri ve kendi kendilerine yetebilmeleri konusunda da eğitim veriliyor. İstenen bayilik bedeli ise 50 bin TL.

 Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş

Yorum
network
Ege
Merhaba arkadaşlar; Herkes yaptığı yorumlarda kendisine göre haklı ama biz burda az sermaye çok kazanç istiyoruz. Bu yüzden size sermayesiz , sıfır risk olan ve geleceğin işi olan GANOEXCEL diyorum, sabır ve inançla yapılacak bir iş, ben bu yola girdim ve başaracağım. ilhamiege_07 hotmail benimle iletişime geçebilirsiniz.
01/04/2014, 04:50
iş dünyası
mustafa
slm herkese 2014 de en güzel iş bayan kuaförü kardeşim alt kadronuzu oluşturun sonra görün müşteriyi yüzde yüz kazandıran tek iş hangi kuaför batmışki hayırlı olsun şimdiden
24/02/2014, 16:35
Çağa en uygun ve büyümeye devam..
buğra
Bu zamanda yapılcak en mantıklı iş network marketing. Network Marketing de MEGA'yla olur ;)
20/02/2014, 13:49
DÖNÜŞÜM
İSMAİL BİLĞEN
HERKEZ NEREDE KARVAR HERKEZ O İŞE YÖNELİYOR KİMSE COCUKLUKTAN ERİŞKİNLİGEKADAR BİRBÖLÜMBİTİRİYOR AMA O İŞİ YAPMIYOR HERKEZ KENDİ İŞİNİ YAPARSA BAŞARILI OLABİLİR KİMSEYE BAĞLIOLMAZ
09/02/2014, 15:06
olmayan tarladamı
burak türkoğlu
kardeşim iyi güzelde olmayan tarladamı badem yetiştirecegiz; senin zannederim arazi fiyatlarından haberin yok veya tuzun kuru senin.
03/02/2014, 22:21
ESNAFA HİÇ İMKAN BIRAKMADILAR
FUAT
ya kardeşim türkiyede az para ile para kazanamazsın.artık türkiyede ufak esnafı büyük şirketler yok etmiştir.fabrikatörler kapitaller artık her türlü ticareti tekeline aldılar.bu resmen türk halkının esnafın ekmeğiyle oynamaktır.ekmeğini gasp etmektir.bunun sonu iyiye gitmez.halkımıza esnafımıza hiç hak tanınmıyor.
19/01/2014, 21:21

En Çok Okunanlar