Fiat, Jeep'in yeni modelini üretecek | İş Dünyası | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


03:06, 18 Haziran 2018 Pazartesi
14:26, 03 Aralık 2010 Cuma

  • Paylaş
Fiat, Jeep\'in yeni modelini üretecek
Fiat, Jeep\'in yeni modelini üretecek

Fiat, Chrysler ile birlikte yaptığı stratejik işbirliği kapsamında Fiat\'ın Torino\'daki Mirafiori Fabrikasında Alfa Romeo ve Jeep\'in yeni modellerini üretme kararı aldı.

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Fiat, Chrysler ile birlikte yaptığı stratejik işbirliği kapsamında Fiat'ın Torino'daki Mirafiori Fabrikasında Alfa Romeo ve Jeep'in yeni modellerini üretme kararı aldı.

Konuya ilişkin yapılan açıklamada, Fiat Grubu Üst Yöneticisi (CEO) Sergio Marcihonne tarafından açıklanan ve 2012 yılının 3. çeyreğinde hayata geçmesi hedeflenen yeniden yapılanma planına göre, her marka için üretilecek adetlerle orantılı olarak Fiat ve Chrysler arasında dağıtılmak üzere 1 milyar euronun üzerinde bir yatırım yapılmasının planlandığı belirtildi.

Fabrikanın yeniden yapılanma planına göre, Alfa Romeo Giulietta mevcut platformunun Chrysler tarafından geliştirilen bir versiyonunun, yeni Alfa Romeo ve Jeep modellerinin temelini oluşturacağı dile getirilen açıklamada, bu modellerin, küresel anlamda önemli bir gelişme potansiyeline ve uluslararası alanda en fazla temsil özelliğine sahip Jeep ve Alfa Romeo'nun amiral gemileri olacağı kaydedildi.

Açıklamada, Alfa Romeo'nun yeni orta sınıf sedan ve station wagon modelleri ile birlikte tüm SUV modellerinin geliştirilmesinde kullanılacak olan yeni evrensel platforma ev sahipliği yapacak Mirafiori Fabrikası'nda her marka için üretilecek adetlerle orantılı olarak Fiat ve Chrysler arasında dağıtılmak üzere 1 milyar euronun üzerinde bir yatırım yapılmasının planlandığı bildirildi.

Alfa Romeo Giulietta'nın mevcut platformunun Chrysler'in de katkısıyla geliştirilen son hali üzerinde yükselecek olan yeni modellerin etkisiyle, potansiyel üretim rakamının günde 1000'in, yılda ise 250 bin – 280 bin adedin üzerine çıkmasının sağlanacağı vurgulanan açıklamada, "Böylece mevcut işgücünün tamamı kullanılmış olup, olası yeni işlerin de yolu açılacak. Mirafiori'de üretilecek yeni modeller, ayrıca Avrupa Birliği dışına da ihraç edilecek. Üretimin yarıdan fazlası uluslararası pazarlara, özellikle de Kuzey Amerika'ya gönderilecek" denildi.

 Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş

Yorum
Fiat kendi arabalarını ya dogru dürüst üretsin
rizeli çetin yılmaz
Bu ne kardeşim halen daha kendi araçlarını doğru dürüst üretemeyen adamalar boyundan büyük işlere kalkmasın.renault da aynı fiat da . servisleride aynı rezalet bizleri vatandaşları halen daha dogan şahin reno 9 brodway biniyor zannediyorlar.ve öylede muamele ediyorlar kimse gücenmesin kimse gocunmasın.
03/08/2011, 16:12