Şeyh Sait'in torununa gıyabi cenaze namazı | Güncel | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


22:37, 26 Mayıs 2018 Cumartesi
Güncelleme: 14:46, 03 Aralık 2010 Cuma

  • Paylaş
Şeyh Sait\'in torununa gıyabi cenaze namazı
Şeyh Sait\'in torununa gıyabi cenaze namazı

Dün toprağa verilen Şeyh Sait\'in torunu Mehmet Sait Fırat için gıyabi cenaze namazı kılındı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Elazığ'ın Palu ilçesinde dün toprağa verilen Şeyh Sait'in torunu Mehmet Sait Fırat(67) için Diyarbakır'da gıyabi cenaze namazı kılındı. Şeyh Fırat'ın Diyarbakır'daki akrabaları Cuma namazına müteakip kılınan namazdan sonra Liceliler Yasevi'nde taziyeleri kabul etti.Uzun süredir böbrek yetmezliği sebebiyle hastanede tedavi gören Fırat önceki gün hayatını kaybetmişti.

Dün Palu'da toprağa verilen Fırat için bugün Diyarbakır'da cenaze namazı kılındı. Diyarbakır'ın Suriçi ilçesinde bulunan Nebi Camii'nde, Cuma namazından sonra kılınan cenaze namazına Fırat'ın akrabaları, müntesipleri ile sevenleri katıldı. Törene siyasi partilerden HAK-PAR, KDP ile STK'lardan Dicle-Fırat Diyalog Grubu Başkanı Muhittin Batmanlı, Gönül Köprüsü Derneği, Din Adamları Yardımlaşma Derneği, Memur-Sen ve bağlı sendikaları ile Ayder üye ve yöneticileri katıldı.

Mehmet Sait Fırat, özellikle Doğu ve Güneydoğu'da büyük saygı gören bir isimdi. 1925'te idam edilen Şeyh Sait'in çocuklarından Selahattin Efendi'nin oğlu olan Mehmet Sait Fırat'ın ailesi sürgünler gördü. Babasının sürgün edildiği Kırklareli'nin Vize ilçesinde dünyaya gelen Fırat, Arabistan, Şam ve Mısır'da bulundu.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş