Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


23:15, 20 Nisan 2018 Cuma
Güncelleme: 11:56, 11 Ocak 2011 Salı

  • Paylaş
Osmanlıca okuma ve yazma dersleri
Osmanlıca okuma ve yazma dersleri

Kültür A.Ş. ve DİVANDER işbirliğiyle aşağıda belirtilen merkezlerde 2011 Kış Dönemi Osmanlı Türkçesi kursları başlıyor.

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Kültür A.Ş. ve  DİVANDER (Divan Araştırma ve Eğitim Derneği) İşbirliğiyle aşağıda belirtilen merkezlerde 2011 Kış Dönemi  Osmanlı Türkçesi kursları başlıyor.

Uzman Öğreticiler tarafından her seviyede Osmanlı Türkçesi okuma ve yazma dersleri verilerek, kültürel mirasımızla doğrudan iletişim kurmak isteyen bireylere katkıda bulunulması amaçlanıyor.

“Kültür ve Tarih Mirasımızla Buluşmak” başlığıyla gerçekleştirilen programda katılımcılara, hem Osmanlı Türkçesi ile basılmış eserleri hem de İstanbul başta olmak üzere tarihi eserlerimiz üzerindeki Osmanlı Türkçesi yazı ve kitabeleri okuyabilme kabiliyetini artırıcı eğitim faaliyetlerinde bulunuluyor.

Program çerçevesinde; kültürel geziler, konferanslar ve atölye çalışmaları tertip edilerek, bu sayede tarihi ve kültürel mirasımızla barışık bireylerin sayısını artırmak isteniyor.

Osmanlı Türkçesi kursları her biri 12 hafta ve 4 kur’dan oluşuyor.
23 Ocak 2011 Pazartesi günü başlayacak olan dersler için kayıtlar devam ediyor.

 

 Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş

Yorum
hangi merkezlerde
higa
hangi merkezlerde ?
11/01/2011, 17:41