Nestle helal marka domuz sosisi sattı! | Avrupa | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


03:09, 18 Haziran 2018 Pazartesi
14:29, 03 Şubat 2011 Perşembe

  • Paylaş
Nestle helal marka domuz sosisi sattı!
Nestle helal marka domuz sosisi sattı!

Fransa’da Nestle\'nin helal sertifikalı domuz etinden imal edilmiş sosis sattığı ortaya çıktı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Fransa’da ‘Herta Knacki Sosis’ markası ile helal sertifikalı olarak satılan Nestle’nin ürünleri içinde domuz eti bulunduğu ortaya çıkınca raflardan kaldırıldı. Fransa’da Müslüman tüketicileri helal ürünler konusunda bilgilendiren bir internet sitesinin, Nantes şehrindeki ‘Eurofins’ laboratuvarında yapılan inceleme sonucu Herta sosislerinde domuz eti bulunduğunu açıklaması üzerine, Müslüman tüketiciler Nestle’nin Herta ürünlerini boykot etmeye başladı.

Laboratuvar raporunu yayınlayan ‘Al-Kanz’ internet sitesi görevlileri analizin iki sonucu olabileceğini tahmin ediyorlar. Nestle, ya helal markalı sosisleri domuz etinden üretilenlerle aynı bantta üretti, ya da içinde başından beri domuz eti bulunan bir reçete ile üretti.

Müslüman tüketicilerin boykotu üzerine Fransa’nın en büyük market zincirinden bir olan ‘Casino’ grubu bir bildiri yayınlayarak ‘Herta’nın helal sertifikalı tüm ürünlerinin satışını durdurduğunu açıkladı.

 Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş

Yorum
?????...
mehmet
bence nestle bilerek yaptı.sadece ‘Herta Knacki Sosis’ bu ürün deyil nestle\'yi boykot edelim
04/02/2011, 14:16