Yazarımız Mustafa Özcan İGEDER’de | Etkinlikler | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


03:08, 18 Haziran 2018 Pazartesi
16:37, 10 Mart 2011 Perşembe

  • Paylaş
Yazarımız Mustafa Özcan İGEDER’de
Yazarımız Mustafa Özcan İGEDER’de

Dünya Bülteni yazarı gazeteci Mustafa Özcan İGEDER’de eğitimcilerle buluşuyor

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

İstanbul Gönüllü Eğitimciler Derneği tarafından  “Bir Fikri Olanlar İGEDER’de” sloganıyla her ay düzenlenen konferanslarda eğitimciler ve aday öğretmenler uzmanlarla buluşturuluyor. Mart ayının konuğu ise Gazeteci Yazar Mustafa Özcan.

Mustafa Özcan “Kuzey Afrika’daki  Devrimler  ve Madalyonun Arka Yüzü”  konulu konferansla eğitimcilerle bir araya geliyor. Konferans, 17 Mart 2011 Perşembe günü saat 19:00’ da İGEDER’in Üsküdar’daki merkezinde gerçekleştiriliyor. Konferansa katılım sınırlı olduğu için başvuru yapılması gerekiyor.

MUSTAFA ÖZCAN KİMDİR?

1962 Bolu doğumlu. Erken yaşlarda Arapça ve İslami ilimler örgendi. Talebelik yıllarında çeşitli Avrupa ülkelerine bilhassa Almanya'nın Kiel şehrinde ailesinin yanında ikamet etti.
Eğitimine daha sonra Kahire el-Ezher Üniversitesinde devam etti. Bazı arkadaşlarınn delaletiyle Arapçasını ve İslami ilimlerini ilerletmek maksadıyla Sam'a gitti. Burada bir taraftan Fethü'l-İslam gibi klasik medreselerde İslami ilimler ögrenirken diğer taraftan da Daru's-Selam adlı devlet okulunda modern Arapça eğitimi aldı. 1982 yılına kadar Ezher Üniversitesi bünyesinde ser'i ve dini ilimleri tahsil etti. 1982 yılında Türkiye'ye döndü.

Zafer, Girişim, İslam Dergisi, Kodaya Ed-Düveliyye gibi yerli ve yabancı birçok mevkutelerde makaleleri yayınlandı.

Milli Gazete,  Zaman, Yeni Şafak, ve Yeni Asya gazetelerinde dış haberler servisini yönetti. Yerli ve yabancı onlarca dergi ve gazetede yazıları ve makaleleri yayınlandı. Sitemiz yazarı da olan Özcan, çesitli güncel araştırma kitapları kaleme aldı.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş