Suriye'de muhaliflere açık işkence-VİDEO | Ortadoğu | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


03:13, 18 Haziran 2018 Pazartesi
Güncelleme: 13:02, 15 Nisan 2011 Cuma

  • Paylaş
Suriye\'de muhaliflere açık işkence-VİDEO
Suriye\'de muhaliflere açık işkence-VİDEO

Suriye polisinin muhaliflere işkenceleri sosyal paylaşım sitelerinde yayınlandı.

 Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Suriye'de haftalardır devam gösterilere Suriye güvenlik güçlerinin müdahalesi devam ediyor.

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad yaptığı açıklamada göstericilere ateşl açılmaması talimatı verdiğini beyan etmişti. Esad'ın sözünü dinleyen Suriye polisi ve istihbaratı yakaladıkları muhalif göstericileri sopalarla dövüyor; elleri bağlı olarak yere yatırılmış bu insanların üzerine çıkarak tepiniyor.

Sosyal paylaşım sitelerine düşen bu görüntüler kameralar karşısında bu tür eziyetleri yapan Suriye yönetiminin, hapishanelerde ne tür işkence yöntemleri kullandığını düşündürüyor.

 

HRW: SURİYE'DE İŞKENCELER DEVAM EDİYOR

İnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW) Suriye'de bir ay kadar önce başlayan protesto hareketi sırasında gözaltına alınan mahkumlara Suriye güvenlik birimleri ile gizli servisinin işkence yaptığını bildirdi.

Merkezi New York'ta bulunan HRW'den yapılan yazılı açıklamada, gösterilere katılan ya da destek veren avukatlar, insan hakları savunucuları ve gazetecilerin de gözaltına alındığı belirtildi.İlgili Konular suriye eylem
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş