Meslek seçiminde ailenin rolü | Eğitim | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


03:09, 18 Haziran 2018 Pazartesi
11:25, 09 Mayıs 2011 Pazartesi

  • Paylaş
Meslek seçiminde ailenin rolü
Meslek seçiminde ailenin rolü

Zeytinburnu Belediyesi \'Mesleğimi Seçiyorum Projesi\' kapsamında 3. Veli seminerini düzenliyor.

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

10 Mayıs Salı günü saat 14.00’te Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi Tiyatro Salonunda düzenlenecek olan seminerde velilere çocuklarının mesleklerini seçmesinde nelere dikkat etmeleri gerektiği ve nasıl davranmaları gerektiği anlatılacak.

Zeytinburnu Belediye Başkanlığı, Zeytinburnu Kent Konseyi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve YÖRET Vakfı işbirliği ile sürdürülen “Mesleğimi Seçiyorum Projesi” kapsamında Meslek Seçiminde Ailenin Rolü konulu 3. veli semineri gerçekleştirilecek. YÖRET Vakfı eğitimcilerinden Yılmaz Irmak tarafından verilecek olan seminer özellikle lise öğrenci velilerine yönelik olacak.

Velilerin çocuklarının güçlü yönlerini keşfetme, onlar için uygun olabilecek meslekler konusunda yardımcı olma ve son zamanlarda geçerli olan bazı meslekler hakkında bilgi sahibi olmaları amacı ile düzenlenen seminerde seçtiğimiz mesleğin yaşamımızdaki etkileri, meslek seçerken nelerden etkileniriz, çocuğu tanımanın önemi, yaşantı zenginliği, anne-babanın çocuğun meslek seçimindeki rolü; yaş gruplarına göre çocuğun meslekleri algılama biçimi ve tercih etkenleri konularına değinilecek. Katılımcılar seminer sırasında kendi tecrübelerini aktarabilecekleri gibi soru-cevap kısmında merak ettikleri konularda detaylı bilgi de alabilecekler.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş