Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


23:13, 20 Nisan 2018 Cuma
Güncelleme: 03:31, 01 Temmuz 2011 Cuma

  • Paylaş
Halep, bugün büyük gösteriye hazırlanıyor
Halep, bugün büyük gösteriye hazırlanıyor

Suriye’nin Halep kentinde gösteriler devam ederken; muhalefet bu kentte bugün için büyük bir gösteri planlıyor

Dünya Bülteni / Habe Merkezi

Mart ayından buyana Suriye’nin farklı kentlerinde devam eden Beşar Esad karştı devam eden gösteriler ülkenin Halep kentinde yoğunlaştı.

Newlebonan gazetesine göre, ülkenin Halep kentinde Beşar Esad karşıtı gösteriler düzenleniyor. Habere göre yüzlerce muhalif katıldı.

Suriye İnsan Hakları Birliği Başkanı Abdul Kerim Rihavi, Halep’in merkezinde ve etrafındaki Selehaddin, Seif el Davla ve Bab el Faraj bölgelerde de gösterilerin düzenlendiğini dile getirdi.

Rihavi gösterilerde iki kişinin de yaralandığını dile getirdi.

MUHALEFETTEN CUMA GÖSTERİLERİ İÇİN HALEP ÇAĞRISI

Mart ayından bu yana ülke genelinde Baas rejimine karşı devam gösterilerde bu hafta Halep başta olmak üzere ülkenin birçok kentinde gösteri planlanıyor.

Şark’ul Evsat Gazetesi muhalefet gruplarının Cuma günü yeni bir protesto gösterisine hazırlandığını aktardı.

Gösterilere çarşamba günü adliye sarayında en az 300 avukatın protestoda bulunduğu Halep'in de katılması bekleniyor. Dün gece Halep'te ortaya çıkan göstericiler, Esad aleyhine sloganlarla, halkı bu günkü büyük gösteriye çağırdılar.

Esad karşıtı protestocular, uzun süreden bu yana ülkenin ikinci büyük kenti Halep'i de gösterilerine destek vermeye çağırıyordu. Ülkenin çok önemli bir ticari merkezi sayılan Halep kozmopolit bir nüfus yapısıyla önemli bir orta sınıf nüfusu barındırıyor. Şehirde bugüne kadar üniversitede birkaç kez küçük çaplı gösteriler düzenlenmişti.

Suriye'nin diğer kentlerindeki gece gösterileri de sürüyor. Bilhassa operasyonların olduğu İdlip'de ve tarihi 82 katliamının şehri Hama'da her gece sokaklara çıkanonbinler Esad'ın istifasını istiyorİlgili Konular suriye eylem
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş