Kubbealtı sanat kursları başlıyor | Genel | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


00:35, 18 Haziran 2018 Pazartesi
16:36, 07 Eylül 2011 Çarşamba

  • Paylaş
Kubbealtı sanat kursları başlıyor
Kubbealtı sanat kursları başlıyor

Kubbealtı Akademisi Kültür ve Sanat Vakfı’nın düzenlediği kültür ve sanat kursları 1 Ekim’de başlıyor.

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Kubbealtı Akademisi Kültür ve Sanat Vakfı’nın düzenlediği kültür ve sanat kursları 1 Ekim’de başlıyor. Osmanlı Türkçesi, Hat sanatı, Tezhip, Türkçeyi doğru ve Güzel Konuşma (Diksiyon) ile Türk Mûsıkîsi olmak üzere beş kurs hizmet veriyor. 1 Ekim Cumartesi günü başlayacak olan kurslar 5 Haziran 2012 tarihinde sona eriyor.

Osmanlı Türkçesi, Hat Sanatı 14 haftalık iki dönem halinde yapılıyor. Diksiyon kursu da iki dönem olarak düzenleniyor. Tezhip 36, Türk Mûsıkîsi kursu ise 32 hafta olarak devam ediyor. Bütün kurslar 1 Ekim 2011 Cumartesi günü başlarken Diksiyon kursunun ilk dersi ise 12 Kasım 2011 tarihinde yapılıyor.

ZENGİN HOCA KADROSU

Bu yıl da Osmanlı Türkçesinde başlama ve ilerletme kurslarının hocalığını Dursun Gürlek yapıyor. Hat Sanatı’nı yine Tevfik Kalp veriyor. Tezhip kursunun hocaları Dr. Gülnur Duran, Nur N. Azeimnezhat ve Ayşe Tanrıver Celasin. Türkçeyi Doğru ve Güzel Konuşma (Diksiyon) kursunun derslerini Galip Çakır ve Reyhan Çınar Avcıoğlu veriyor. Türk Mûsıkîsinin hocaları Yusuf Ömürlü, Özcan Ergiydiren, Noktanur Kefkep,Elif Uyar, Hüseyin Özkılıç, Cafer Ünal ve Rıdvan Hakyemez. Ney’de Hüseyin Özkılıç, Ud’da Rıdvan Hakyemez ve Kemanda Cafer Ünal öğrencilerine ders verecek. Türk Mûsıkîsi kursunda ayrıca Solfej (Noktanur Kefkep), repertuvar (Elif Uyar), Nazariyat (Yusuf Ömürlü) ve Edebiyat (Özcan Ergiydiren) dersleri olacak. Koro çalışmaları ise yine her cumartesi günü 17.00–19.00 saatleri arasında yapılıyor.

Kubbealtı Sanat Kursları ile ilgili ayrıntılı bilgi almak isteyenlerin www.kubbealti.org.tr sitesini ziyaret etmeleri gerekiyor.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş