Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


23:43, 23 Mayıs 2018 Çarşamba
11:52, 10 Eylül 2011 Cumartesi

  • Paylaş
Furkan Doğan\'ın adı parka verildi
Furkan Doğan\'ın adı parka verildi

İsrail\'in Mavi Marmara Gemisi\'ne düzenlediği kanlı saldırıda hayatını kaybeden Furkan Doğan\'ın adı Çanakkale\'de bir parka verildi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İHH İnsani Yardım Vakfı gönüllüsü olarak İsrail ablukası altındaki Gazze'ye insani yardım götüren Mavi Marmara gemisine yapılan saldırıda hayatını kaybeden yardım gönüllüsü Furkan Doğan'ın adı, Çanakkale'nin Biga ilçesindeki bir parka verildi.

Biga Belediye Başkanı Mehmet Özkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sakarya Mahallesi Şehit Eyüp Atan Caddesi'nde yeni kurulan parka Furkan Doğan'ın adının verildiğini söyledi. Mahallesi sakinlerinin müşterek imzalı 35 dilekçesini değerlendirmeye aldıklarını belirten Özkan, ''Meclis toplantısında alınan kararla parka Furkan Doğan'ın adı verildi'' dedi.

Özkan, Gazze'ye yardım için yola çıkan ve İsrail askerlerinin saldırısında 9 kişinin yaşamını yitirdiği Mavi Marmara gemisinde, çocuklara oyuncak ve gıda götüren Furkan Doğan'ın şehit olduğunu ifade ederek, ''Gemiyi, Kepez Limanı'nda bulunduğu sırada ziyaret edebildik.

Çocuk yaştaki Furkan için mahalle sakinlerinin talebini değerlendirerek, yardımın anlamlı olabilmesi için isminin parka verilmesini uygun gördük'' diye konuştu.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş

Yorum
kutlu şehit
yüsra
allah"ın emri ile şehitlerin arasına girdiniz keşke bizde sizin gibişehadet şerbetinden bizde içeriz.
16/01/2012, 12:45
teşekkürler
songül bozkurt
bu genç yaşımda furkanı unutmamda hani allah ömür verirse yaşlanınca unuturum bundan eminim ihtiyarlık hai yaşlı halimle oraya yolum düşerse ve o parkı görürsem ne mutlu bana ve inanın size dua etmeden oradan ayrılmam
19/12/2011, 09:28