Medya Derneği eğitim seminerleri başlıyor | Etkinlikler | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


12:43, 28 Mayıs 2018 Pazartesi
15:02, 15 Eylül 2011 Perşembe

  • Paylaş
Medya Derneği eğitim seminerleri başlıyor
Medya Derneği eğitim seminerleri başlıyor

Medya Derneği ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’nin işbirliği ile “Değişim Sürecinde Medya” adlı seminer serisi başlıyor. Dört hafta sürecek programa son başvuru tarihi 23 Eylül. İlk seminer ise 1 Ekim’de gerçekleştirilecek.

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Medya Derneği ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’nin işbirliği ile “Değişim Sürecinde Medya” adlı seminer serisi başlıyor. Medya Derneği'nden yapılan açıklamada, derneğin Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’nin ev sahipliğinde düzenleyeceği seminer serisinin amacının, medyayı değişime zorlayan etkenlerin doğru analiz edilmesine yardımcı olmak ve katılımcıları gazetecilik mesleği hakkında bilgilendirmek olduğu ifade edildi. Katılım ücretinin 150 TL olduğu seminer serisinin kontenjanı 75 kişi ile sınırlı. Başvurunun tüm gazetecilere ve gazeteci adaylarına açık olduğu belirtildi.

Katılımcıların mesleki çevrelerini genişletmelerine de yardımcı olacak seminerlerde Nuh Albayrak, Cemil Barlas, Ömer Özkan, Nazlı Ilıcak, Balçiçek İlter, Joost Lagendijk, Bülent Keneş, Emre Aköz ve Mustafa Karaalioğlu gibi önemli isimler eğitmenlik yapacak.

Seminerde dijital teknolojideki gelişmeler, kadının medyada güçlenen rolü, dış basınla ilişkiler ve demokratikleşme sürecinin medyaya etkileri tartışılacak.

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’nin Yenikapı Mevlevihanesi Yerleşkesi’nde yapılacak olan seminer serisi 1 Ekim - 22 Ekim tarihleri arasında her Cumartesi 13.30 – 16.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Dernek yetkilileri, seminer serisine katılmak isteyenlerin bir öz geçmiş ve bu programa katılma nedenlerini belirttikleri bir yazı ile 23 Eylül tarihine kadar Medya Derneği'ne ön kayıt yaptırmaları gerektiğini belirtti.

Program sonunda ise katılımcılara bir ‘Katılım Sertifikası’ veriliyor.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş