Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


23:20, 20 Nisan 2018 Cuma
16:59, 03 Ekim 2011 Pazartesi

  • Paylaş
\"3. İran Film Haftası\" düzenleniyor

3. İran Film haftasını İstanbul\'da gerçekleşiyor.

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İran Görsel Medya Enstitüsü 3. İran Film haftasını bu defa İstanbul'da gerçekleştirecek.

etkinlik 10 Ekim 2011 tarihinde  bir hafta boyunca İstanbul'da gerçekleştirilecek.

3. İran Film Haftası, İran Görsel Medya Kuruluşu ve İran Kültür ateşesi işbirliği ile İstanbul'da gerçekleştirilecek olan etkinlikte;

Feracullah Silahşori yapımı "Yusuf Peygamber(a.s)'', Mani Hakiki yapımı "Kenan'' , Behruz Efhami yapımı "Şeytnanın Günü'', Rezzak Kerimi yapımı "Gizli İyilik'', Muhammed Ahmedi yapımı "Kayıp Gerçek'', Nadir Mukaddes yapımı "Cennet durağı'', Behram Behramin yapımı "Al'',  Hasan Fethi yapımı "Postacı Kapıyı Üç Kez Çalmaz'', Bijen Mir Bakıri yapımı  "Cehennem, Berzah, Cennet'' ve Muhammed Hadi Kerimi yapımı  "Bu Gece Mehtab Var'' adlı filmler Türk seyirciyle buluşacak.

Yukarıda adı geçen yapımcıların filmleri, İstanbul Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi Sinema Salonunda iki seans şeklinde gösterime sunulacak.

İran Görsel Medya Kuruluşu, İran Sinemasına ait eserleri yabancı yatırımcıların işbirliğini cezbetmek için iki hafta daha Van ve Busa'da gösterime sundu ve İzmir'de de bir film haftası düzenlemeyi düşünüyor.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş

Yorum
3 iran film haftası
viyen
saat kaçta lutfen yazın
05/10/2011, 15:12