Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


21:18, 25 Nisan 2018 Çarşamba
12:15, 30 Kasım 2011 Çarşamba

  • Paylaş
Bakan Yılmaz: Asker hayır dese ne olacak?

Milli Savunma Bakanı Yılmaz, muhalefetin \"askerden görüş aldınız mı\" sorusu üzerine \"asker evet dese ne olacak hayır dese ne olacak?\" diye çıkıştı

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, “Genelkurmay'dan görüş alınıp alınmadığının” sorulması üzerine, “Genelkurmay evet dese ne olacak, hayır dese ne olacak? Son söz milletvekiline, TBMM'ye ait değil midir?” dedi.

TBMM Genel Kurulunda, bedelli ve dövizli askerlik ile ilgili düzenlemeler içeren tasarı kabul edildi.
Tasarı görüşülürken milletvekillerinin sorularını cevaplayan İsmet Yılmaz, tasarıdan elde edilecek gelirin, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının hesabına yatırılacağını, bunun dışında başka bir yere aktarılmayacağını söyledi.

“Biz başkalarının aldığı ve nereye kullandığı belli olmayan konut edindirme yardımlarını, başkalarının da borcunu ödedik. Paralar bütçe açığı için kullanılmayacak” diyen Yılmaz, tali komisyon olan TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunun “tasarıyı görüşmeme” kararı aldığını kaydetti.

Bakan Yılmaz, “Genelkurmaydan ve ilgili kurumlardan görüş alınıp alınmadığının” sorulması” üzerine, “Genelkurmayın görüşünü mü öğrenmek istiyorsunuz? Genelkurmay evet dese ne olacak, hayır dese ne olacak? Son söz milletvekiline, TBMM'ye ait değil midir? Genelkurmay Başkanı, 'bununla ilgili son nihai kararı TBMM verecektir, bizim hassasiyetlerimiz bellidir' dedi. Bu sözün üzerine daha hangi sözün söylenmesini istersiniz?” diye sordu.

Bazılarının “profesyonel orduya geçelim” dediğini belirten Yılmaz, bunu söyleyenlerin bedelliye karşı çıkmasının çelişki olduğunu söyledi.

 

Kaynak: AAYasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş