Suriye sınırına bordo bereli takviyesi | Güncel | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


09:52, 19 Haziran 2018 Salı
13:57, 09 Aralık 2011 Cuma

  • Paylaş
Suriye sınırına bordo bereli takviyesi
Suriye sınırına bordo bereli takviyesi

Türkiye, Suriye sınırına 7 bin bin özel eğitimli bordo bereli göndermeye hazırlanıyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Füze tatbikatıyla güç gösterisi yapan Suriye'ye Ankara'dan bordo bereli cevabı geliyor.

Sabah Gazetesi'nin haberine göre Türkiye, Suriye sınırına 7 bin özel eğitimli bordo bereli gönderecek. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün bir tampon bölge kurulabileceğini de ima ederek, "En kötü senaryoya hazırlıklıyız" dediği Suriye sınırına, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) gözbebeği olarak bilinen bordo bereli takviyesi yapılacak.

Geçtiğimiz günlerde füze tatbikatıyla gövde gösterisi yapan Suriye'ye Jandarma Özel Harekât (JÖH) timlerinin varlığıyla cevap verilecek. Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Hayri Kıvrıkoğlu'nun Şanlıurfa ziyareti sırasında gündeme gelen bordo bereli takviyesi, sınırda olası bir gerginliğin yaşanması ya da herhangi bir tehdit durumda devreye sokulacak. Nokta operasyon timi olarak bilinen mavi bereliler, sayıları 10 bini geçen Suriyeli göçmenlerin güvenliğinden sorumlu olacak.

Türkiye'ye geçmek isteyen Suriyelilerin arasında olası PKK sempatizanlarının varlığına karşı kimlik kontrolü yapacak. Sınırda, çadır kentlerde kalan Suriyeli göçmen gruplarının bölgeden kaçarak Türkiye içlerine girmesine karşı da güvenlik önlemleri alacak. aİlgili Konular suriye baskı
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş

Yorum
hainlik
genc
guney dogudan cek pkk ile mucadelede 3 aylik egitimle cudiye zapa gonder kinali kuzucuklzri ama borda berelileride ozel tim gibi bolgeden cek iste bu hainlik
12/12/2013, 20:38
manyak
önder
eger hakikaten bu mehmetckler oraya giderse ne esad kalir nede bisey ;) saygilar
20/04/2012, 11:31