Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


17:47, 22 Haziran 2018 Cuma
Güncelleme: 16:50, 17 Aralık 2011 Cumartesi

  • Paylaş
Kasırga Almanya\'yı da vurdu

Bazı bölgelerde hızı saatte 140 kilometreye kadar ulaşan rüzgâr ağaçları yıktı, yollar ulaşıma kapandı

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Joachim Kasırgası Almanya'nın güneyinde hayatı felç etti. Bazı bölgelerde hızı saatte 140 kilometreye kadar ulaşan rüzgârın milyonlarca Euro'luk zarara yol açtığı bildirildi.

Bazı şehirlerarası yollarda fırtınanın etkisiyle yıkılan ağaçlar yolların kapanmasına sebep oldu. Fırtınada itfaiye ekipleri ve sağlık ekipleri yoğun çalıştı. Rüzgârın etkisiyle eyaletin birçok bölgesinde ağaçlar yıkıldı ve trafik işaret levhaları da zarar gördü. Fırtına özellikle Karlsruhe, Baden Baden ve Bodensee bölgelerinde etkili oldu. Seyir esnasında bir trenin vagonuna ağaç devrildi fakat herhangi bir can kaybı veya yaralanma olmadı. Tren yolu saatlerce trafiğe kapandı.

Fırtınanın etkisiyle bazı şehirlerde okullar tatil edildi. Fırtınanın ve yağmurun etkisiyle nehirlerde ve göllerde su seviyesi yükseldi.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş