CHP'den ilginç bir "U" dönüşü | Politika | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


12:34, 28 Mayıs 2018 Pazartesi
17:11, 24 Aralık 2011 Cumartesi

  • Paylaş
CHP'den ilginç bir "U" dönüşü

CHP'li vekillerin de imzalarıyla hazırlanan emekli vekil maaşları önergesine CHP'den sondakika çıkışı geldi

Dünya Bülteni /Haber Merkezi

CHP, tüm partilerin ortak hareket ederek TBMM'den geçirdiği milletvekili maaşlarına zamma tepkilerin artması üzerine geri adım atarak "biz karşı çıkmıştık" açıklamasında bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin tarafından yapılan açıklamada, önergede imzası olan CHP'li vekillere tepki gösterildi. Tekin, o vekillerin yanlış yaptığını onların parti adına hareket etmediklerini savundu.

CHP Grubu’nun, emekli milletvekilleriyle eski ve yeni TBMM Başkanları arasındaki eşitsizliklerin giderilmesini uygun görürken, aylıklarda yapılacak olağan dışı artışa kesinlikle karşı çıktığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Nitekim, aylıklardaki fahiş artışa yol açan gece yarısı önergesi görüşülmeden önce (ek madde olduğu için) TBMM Genel Kurulu’nda Plan ve Bütçe Komisyonu çoğunluğu aranmış, CHP bu önergeye karşı çıktığı için üye vermemiştir. Çünkü gece yarısı operasyonlarıyla aylıklardaki olağan dışı artışı etik bulmamıştır. Daha sonra aylıklarda yüksek artışa yol açan önerge TBMM Genel Kurulunda görüşülürken, CHP Grubu; hem bu önergeye hem de tasarının tümüne ret oyu kullanmıştır. Özetle, kamuoyunun haklı tepkisine neden olan bu düzenleme CHP’nin muhalefetine rağmen yapılmıştır. Önergede imzası bulunan iki milletvekilimizin imzaları, kişisel sorumlulukları kapsamında değerlendirilecek ve grup disiplin kuralları işletilecektir."

Tekin, şöyle devam etti: "İki tane arkadaşımızın hatasından dolayı, bütün gazetelere bakıyorsunuz iki tane CHP’li milletvekili var, nerede bu yasayı getiren kim kardeşim? Bu yasanın öncüleri kim? Niye onlar gazetelerde yok? Evet o arkadaşlarımız ciddi hata yapmıştır, kişisel olarak kınıyorum. CHP olarak bunun gereği yapılacaktır."Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş