Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


17:44, 22 Haziran 2018 Cuma
17:17, 25 Şubat 2012 Cumartesi

  • Paylaş
Mersin'de tren kazası
Mersin'de tren kazası

Manevra yapan trenin vagonu duvara çarptıktan sonra LPG tankının üstüne çıktı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Mersin'de manevra yapmaya çalışan makinist 'dur' uyarısını duymayınca, trenin vagonu yıktığı duvarın üzerine çıktıktan sonra durabildi. Fueloil vagonunun boş olması ve petrol istasyonundaki LPG tankının hemen üstünde durarak cihazlara zarar vermemesi büyük bir faciayı önledi.

Mersin Tren Garı'nda manevra yapmaya çalışan makinist, görevlinin telsizdeki "dur' anonsunu duymayınca frene basmadı. Bunun üzerine istasyona yanaşmaya çalışan boş fueloil vagonlarının bulunduğu tren hörduvar olarak adlandırılan tonlarca ağırlığındaki beton bariyerleri yıkıp bir süre sürükledikten sonra üzerine çıktı. Fueloil vagonu 'şaha kalkar' gibi beton bariyerlerin üzerinde durdu. Vagonların boş olması ve petrol istasyonundaki LPG tankı ve sistemlerine zarar vermemesi büyük bir faciayı önledi.

Kaza sonrası petrol istasyonu görevlileri LPG'de kaçak olup olmadığını kontrol ederek tedbir aldı.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş