Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


08:42, 26 Nisan 2018 Perşembe
Güncelleme: 10:18, 05 Mart 2012 Pazartesi

  • Paylaş
Kar nedeniyle okulların tatil olduğu iller
Kar nedeniyle okulların tatil olduğu iller

Kar yağışı nedeniyle Kars'ta eğitime 2 gün, Ağrı ve ilçeleri, Hakkari il geneli, Düzce ve Karabük'ün bazı ilçeleriyle Erzurum'un Tekman ve Bitlis'in Tatvan ilçelerinde bir gün ara verildi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Yurt genelinde etkili olan kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı il ve ilçelerde eğitime ara verildi.

HAKKARİ

Hakkari'de yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle, il genelindeki okullarda eğitime bir gün ara verildi.

Hakkari Valisi Muammer Türker, AA muhabirine yaptığı açıklamada, il genelinde ilk ve orta dereceli okullarda pazartesi günü eğitim yapılamayacağını söyledi.

ERZURUM

Erzurum'un Tekman ilçesine bağlı köylerde eğitime bir gün ara verildi. Tekman İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özsoy, yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle ilçeye bağlı köylerinde ve taşımalı eğitim veren okullarda eğitime bir gün ara verdiklerini bildirdi.

BİTLİS

Yoğun kar yağışından dolayı, öğrencilerin sıkıntı yaşamaması Bitlis merkezde ve Güroymak'ta 2, Tatvan, Hizan ve Adilcevaz'da ise 1 gün eğitime ara verildi. Bitlis Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri ise, kentte 2 metre 40 santimi bulan kar kalınlığının, yüksek kesimlerde 2 metre 55 santime ulaştığını kaydetti.

BOLU

Abant İzzet Baysal Üniversitesinde (AİBÜ) yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verilecek.

AİBÜ'den yapılan yazılı açıklamada, kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle AİBÜ'de eğitim öğretime yarın bir gün süreyle ara verileceği belirtildi.

Bolu Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle kent merkezi ve ilçelerinde eğitime yarın bir gün süreyle ara verileceği belirtildi.

KASTAMONU

Kastamonu'nun Küre ilçesinde ise kar yağışı dolayısıyla yatılı ilköğretim bölge okulları hariç eğitime 2 gün ara verildi. Kar yağışının etkili olduğu Daday ilçesinde de pazartesi ve salı günleri eğitime ara verildiği açıklandı. Pınarbaşı ilçesinde de ilk ve ortaöğretim kurumlarında eğitime yarın ara verildiği belirtildi. Devrekani'de ise taşımalı eğitime yarın ara verildiği duyuruldu.

VAN

Van Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Sayılır da il genelinde taşımalı eğitim veren okullarda eğitime kar yağışı ve tipi sebebiyle yarın ara verildiğini bildirdi. Sayılır, ''Yarın için il genelinde taşımalı eğitim hizmeti veren tüm ilk ve orta eğitim kurumlarının tatil edilmesi kararını aldık. Merkez ve köylerdeki diğer okullar eğitime devam edecekler'' diye konuştu.

KARABÜK

Karabük'te okullar kar sebebiyle 1 gün tatil edildi. Karabük Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, Karabük'te etkisini devam ettiren kar yağış sonrasında Karabük merkez ve Karabük'ün Eskipazar ilçesinde taşımalı eğitime 1 gün süreyle ara verilirken, yine Karabük'ün Safranbolu, Yenice, Eflani ve Ovacık ilçelerinde ise ilk ve ortaöğretimde tüm okullar 1 gün süreyle tatil edildiği bildirildi.

KARS

Kars Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, il merkezi, bütün ilçe ve köylerde, kar yağışı ve tipi nedeniyle okullarda 2 gün eğitime ara verildiği belirtildi. Olumsuz hava koşullarının ulaşımda aksamalara neden olabileceği bildirilen açıklamada, tüm okullarda eğitim öğretime 7 Mart Çarşamba günü devam edileceği kaydedildi.

BİTLİS

Bitlis'in Tatvan ilçesinde kar yağışı ve tipi nedeniyle ilçe merkezi ve bağlı köylerde eğitime 1 gün ara verildi. İlçede köylere de ulaşım sağlanamıyor.

DÜZCE

Düzce Valiliğinden alınan bilgiye göre, olumsuz hava koşulları nedeniyle, Kaynaşlı ve Yığılca ilçelerinde yarın eğitime 1 gün süreyle eğitime ara verildi.

AĞRI

Ağrı'da, köy ve beldelerdeki Yatılı İlköğretim Bölge Okulları (YİBO) ile taşımalı eğitim veren okullarda eğitime 2 gün ara verildi.

Ağrı Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kent merkezi ve ilçeler dışında kalan yerleşim birimlerindeki YİBO'lar ile taşımalı eğitim veren ilköğretim okullarında yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle pazartesi ve salı günü eğitim yapılmayacağı belirtildi.

Öte yandan Ağrı-Doğubayazıt karayolunda mahsur kalan 10 tır da yaklaşık sekiz saatlik karla mücadele çalışması sonucu kurtarıldı.

Karayolları 123. Şube Şefi Fuat Öztürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ağrı-Doğubayazıt karayolunun 10. kilometresinde yoldan kayarak çıkması sonucu yolu trafiğe kapatan iki tırla, yolda mahsur kalan 8 tırın, karla mücadele ekiplerince 8 saat süren çalışma sonucunda kurtarıldığını söyledi.

Öztürk, ''Şu an yol trafiğe açık, herhangi bir sorun yok. İki şeritten de ulaşım sağlanıyor'' dedi.

KIRŞEHİR

Kırşehir'de taşımalı eğitim ile ilk ve ortaöğretim kurumlarında etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.

Kırşehir Valiliğinden yapılan açıklamada, kar yağışı ve tipi nedeniyle, Kırşehir merkez ve ilçelerindeki taşımalı eğitim ile tüm belde ve köylerdeki ilk ve orta öğretime 1 gün süreyle ara verildiği bildirildi.

SİVAS

Sivas'ta kar yağışı nedeniyle kent merkezine bağlı köylerde eğitime 1 gün ara verildi.

Sivas Valiliğinden alınan bilgiye göre, yoğun kar yağışı nedeniyle Sivas merkeze bağlı belde ve köylerdeki okullarda yarın eğitim verilmeyecek. Belde ve köylerden kent merkezine taşımalı olarak gelen öğrenciler için de eğitime 1 gün ara verildi.

Hafik ve Şarkışla ilçelerinde de köy okulları ile taşımalı eğitime 1 gün ara verildiği belirtildi.

KARABÜK

Karabük Valiliğinde yapılan yazılı açıklamada, devam eden yoğun kar yağışının ulaşımı olumsuz etkilemesinden dolayı Safranbolu, Eflani, Yenice ve Ovacık ilçeleri ile bağlı belde ve köylerde okul öncesi eğitim kurumları, ilköğretim ve ortaöğretim kurumları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde, eğitime bir gün ara verilmesinin kararlaştırıldığı bildirildi.

Açıklamada ayrıca Karabük'ün Merkez ilçeye bağlı köyler ile Eskipazar ilçesinde de taşımalı eğitime 1 gün ara verildiği kaydedildi.

IĞDIR

Iğdır'da gün boyu süren yoğun kar ve tipi nedeniyle il merkezi ilçe ve köylerde eğitime 1 gün ara verildi.

Iğdır Valisi Amir Çiçek, yaptığı yazılı açıklamada, 05.03.2012 Pazartesi günü il merkezi, ilçe ve köylerde, kar yağışı ve tipi nedeniyle eğitime 1 gün ara verildiğini belirtti.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş

Yorum
Tatil
Ömer
abi Erzurum merkez tatil değil mi ?
04/03/2012, 18:56