Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


19:36, 29 Kasım 2015 Pazar
11:31, 08 Mart 2012 Perşembe

  • Paylaş
Diyanet'ten ücretsiz fetva hattı
Diyanet'ten ücretsiz fetva hattı

Diyanet İşleri Başkanlığı Alo Fetva Hattı olarak kullanılan 444'lü numarayı iptal ederek sabit hatlardan ve cep telefonlarından ücretsiz aranabilen Alo 190 Dini Danışma projesini yürürlüğe koydu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Diyanet İşleri Başkanlığı, vatandaşlardan gelen yoğun taleplere daha hızlı cevap verebilmek amacıyla 'Dini Danışma Hattı'nı yeniledi. "Alo 190 Dini Danışma" olarak yeniden düzenlenen hatta, yurt içinden ve cep telefonlarından ücretsiz olarak ulaşılabilecek.

Diyanet İşleri Başkanlığının dini soruları cevaplandırmak üzere kurduğu 444 1 789 numaralı fetva hattında değişikliğe gidildi. Vatandaşlardan gelen yoğun talebe daha hızlı cevap verebilmek ve ücretsiz olarak daha geniş toplum kesimlerine ulaşabilmek amacıyla oluşturulan Dini Danışma Hattı'nın yeni numarası "190" olarak belirlendi.

Sabit ve cep telefonlarından 190 numarasını çevirerek, bulundukları şehrin il müftülüğüne bağlanacak olan vatandaşlar, müftülüklerde bulunan "Dini Soruları Cevaplandırma Komisyonu" üyelerine sorularını yöneltebilecek.

 Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş

Yorum
seferi namazı?
Selami Gül
Selamun Aleyküm,ben seferi bir kişinin sefere çıkmadan önce kıldığı vakit namazını,uzak bir ülkeye gittiğinde oluşacak zaman farkından dolayı aynı gün içinde tekrar kılıp kılmaması yahutta seferi hükmüyle mi kılacağı konusunda görüş olmak istiyorum.Yani diyelim bugün akşam namazını kıldım,hızlı bir araçla yurt dışına gittim,orada henüz aynı günün sabahı...ben kıldığım bu günün sabah.. namazını orada yine seferi olarak ta kılacağım değil mi...çünkü mekan ve zaman değişti ,ancak aynı gündeyiz?TŞK
05/09/2015, 10:45
necatı
özkan
10 aydan beri arıyorum tutturamadım bu nasıl iş
03/09/2015, 15:46
kafirlik
kcksdkc
abi sakalasırken yanlıslıkla putperestim dedim bi sey olur mu dinden cıktım mı ALLAH rızası için yardım edin
20/08/2015, 15:12
anne sütu
mechul
anne sütunu baba icerse ne olur.....
04/08/2015, 16:06
çalışma hayatı
cansu
meraba 2 yıllık evliyim ve evlenirken eşimle bir sürü eşya borcuna girdik beraber çalışıp ödüyorduk ki ben hamile kaldım ve çalışamaz oldum 1 ay önce doğum yaptım ve artık işe başlamam gerekiyor çalışmadığım esnada eşimin etk maaşıyla daha fazla bi borç çukuruna girdik ama çalışırsam doğru düzgün çocuğumu emziremiycem ve bu onun hakkı vicdanen rahat olmadığım içinde işe başlayamıyorum emzirmezsem bunun bi günahı var mı şimdiden Allah razı olsun cevp için
30/07/2015, 15:55
Borsa
Misafir
Soru : 1) Borsadan faaliyet konusu alkol olan şirketlerin hisse senedini alıp satmak günah mıdır? Soru : 2 ) Faaliyet konusu alkol olan bu şirkette alın teriyle çalışıp evine ekmek getiren arkadaşlarımızın çalışmaları da günah mıdır ? Kazançları helal midir?
22/07/2015, 09:55