Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


12:25, 25 Ekim 2014 Cumartesi
11:31, 08 Mart 2012 Perşembe

  • Paylaş
Diyanet'ten ücretsiz fetva hattı
Diyanet'ten ücretsiz fetva hattı

Diyanet İşleri Başkanlığı Alo Fetva Hattı olarak kullanılan 444'lü numarayı iptal ederek sabit hatlardan ve cep telefonlarından ücretsiz aranabilen Alo 190 Dini Danışma projesini yürürlüğe koydu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Diyanet İşleri Başkanlığı, vatandaşlardan gelen yoğun taleplere daha hızlı cevap verebilmek amacıyla 'Dini Danışma Hattı'nı yeniledi. "Alo 190 Dini Danışma" olarak yeniden düzenlenen hatta, yurt içinden ve cep telefonlarından ücretsiz olarak ulaşılabilecek.

Diyanet İşleri Başkanlığının dini soruları cevaplandırmak üzere kurduğu 444 1 789 numaralı fetva hattında değişikliğe gidildi. Vatandaşlardan gelen yoğun talebe daha hızlı cevap verebilmek ve ücretsiz olarak daha geniş toplum kesimlerine ulaşabilmek amacıyla oluşturulan Dini Danışma Hattı'nın yeni numarası "190" olarak belirlendi.

Sabit ve cep telefonlarından 190 numarasını çevirerek, bulundukları şehrin il müftülüğüne bağlanacak olan vatandaşlar, müftülüklerde bulunan "Dini Soruları Cevaplandırma Komisyonu" üyelerine sorularını yöneltebilecek.

 



Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş

Yorum
BAŞKA BİRİNİN PARASIYLA ÇEKİLİŞ HAKKINDA
SELAHATTİN KURTUL
VATANDAŞ BAŞKA BİR VATANDAŞIN VERDİĞİ PARAYLA O VATANDAŞ ADINA ALIŞ VERİŞ YAPIYOR , ALIŞ VERİŞ YAPARKEN FATURAYA KENDİ KİMLİK VE ADRES BİLGİLERİNİ VERİYOR, ÜÇÜNCÜ ŞAHIS ADINA YAPMIŞ OLDUĞU BU ALIŞ VERİŞDEN VATANDAŞ KURA ÇEKİLİŞİNE KATILIYOR VE KENDİSİNE KURA NETİCESİNDE ARABA ÇIKIYOR VE BU ARABAYI ÜÇÜNCÜ ŞAHSIN PARASIYLA ALIŞ VERİŞ YAPAN ŞAHIS KENDİ ADINA TESCİL ETTİRİYOR BU DİNİMİZE GÖRE CAİZMİDİR YOKSAM BU VASITA PARAYI VEREN ŞAHSA İADE EDİLMELİMİDİR.
15/10/2014, 17:07
ERKEK ÇOCUĞA İSİM KOYMA
cemre67
OĞLUMUN ADINI BAŞAR KOYSAM.DİNEN UYGUN MUDUR.YA DA SİZİN TAVSİYE EDEBİLECEĞİNİZ BİR İSİM VARMI.BU KONU DA ÇOK KARARSIZ KALDIM.YARDIMCI OLABİLİRSENİZ ÇOK SEVİNİRİM. SAYGILAR
14/10/2014, 09:26
online satışlarda verilen hediye çekleri
yüksel
iyi günler online alışverişlerde verilen alış veriş karşılığı hediye çeklerini başkalarına ücret karşılığında satmak veya başkalarına ait hediye çekinialıp bunu alışveriş yaparken kullanmak caizmidir.
08/10/2014, 16:17
YALAN
Bünyamin Gürel
dini danışamama projesi kapsamındaki alo 190 cevap vermeme hattınız hayırlı olsun. hattı kurdunuz başına bi de koyunda arada sırada bir millete alo desin.
29/09/2014, 14:56
HIRSIZLIK GÜNAH MI
ÖMER
hırsızlık yolsuzluk ne zaman günah olmaktan çıktı bir cuma hutbesini buna ayırsanız polislerin hırsızları yakalaması suç mu
27/09/2014, 11:44
ayrımcılık günah değil mi?
ömer
Dinimizde ayrımcılığın günah olduğunu biliyorum. acaba değiştimi islam dininde yeni kurallar mı eklendi. Ayrımcılığın kralını diyanet kurumu yapıyor. Nüans turdan hacca gideceklere vize engeli çıkartarak yazıklar olsun diyanet camiasına hepinizi bu ayrımcılktan dolayı kınıyorum. siyaset yapacaksanız cübbelerinizi çıkarın akp ye geçin. dinizmizi pis siyasetinize alet etmeyin
27/09/2014, 11:41