Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


09:53, 17 Nisan 2014 Perşembe
11:31, 08 Mart 2012 Perşembe

  • Paylaş
Diyanet'ten ücretsiz fetva hattı
Diyanet'ten ücretsiz fetva hattı

Diyanet İşleri Başkanlığı Alo Fetva Hattı olarak kullanılan 444'lü numarayı iptal ederek sabit hatlardan ve cep telefonlarından ücretsiz aranabilen Alo 190 Dini Danışma projesini yürürlüğe koydu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Diyanet İşleri Başkanlığı, vatandaşlardan gelen yoğun taleplere daha hızlı cevap verebilmek amacıyla 'Dini Danışma Hattı'nı yeniledi. "Alo 190 Dini Danışma" olarak yeniden düzenlenen hatta, yurt içinden ve cep telefonlarından ücretsiz olarak ulaşılabilecek.

Diyanet İşleri Başkanlığının dini soruları cevaplandırmak üzere kurduğu 444 1 789 numaralı fetva hattında değişikliğe gidildi. Vatandaşlardan gelen yoğun talebe daha hızlı cevap verebilmek ve ücretsiz olarak daha geniş toplum kesimlerine ulaşabilmek amacıyla oluşturulan Dini Danışma Hattı'nın yeni numarası "190" olarak belirlendi.

Sabit ve cep telefonlarından 190 numarasını çevirerek, bulundukları şehrin il müftülüğüne bağlanacak olan vatandaşlar, müftülüklerde bulunan "Dini Soruları Cevaplandırma Komisyonu" üyelerine sorularını yöneltebilecek.

 Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş

Yorum
cemaat olmalımı
nuran erekler
ben nur cemaatindeyim son olaylar kafamı karıştırdı çekilmek istiyorum arkadaşım ısrarla beni arıyor illaki olmalısın bu ALLAH yoludur diyor bir şey diyemiyorum kırmak istemiyorum eşim bırakmıyor diye bahaneler uydursamda anlamıyor gel eşine yalan söyle ama çıkma zaten hafdada 1 gidiyorum 3 e çıkarmama gerek yok içimden gelmiyor çok sıkılıyorum ne yapacağımı bilmiyorum bana yardımcı olurmusunuz şimdiden teşekkür ederim.
09/04/2014, 00:21
Meshep kaç çeşittir.
hüseyin
Merhaba; İslam dinine göre 4 mezhep var diye biliyorum. Bir arkadaşım caferi mezhebinin olduğunu iddia ediyor. O halde 5 mezhep oluyor. Mezheplerle ilgili bizi aydınlatır mısınız?
06/04/2014, 22:46
KURBANI KESİMİ
ALPARSLAN
MERAK ETTİĞİM SORU ŞU DİNİMİZCE KURBAN KESERKEN HAYVANLARI EZİYET ÇEKMEDEN KESİLMESİDİR AMA GÜNÜMÜZDE KURBAN KESERKEN NEDENSE BUNU GALE ALMAYIP CAHİL İNSANLAR HAYVANLARA EZİYET ÇEKTİREREK KURBANI KESİYORLAR BENİM MERAK ETTİĞİ SORU ŞU KURBAN I KESERKEN NEDE UYUTUP KESİLMİYOR ÖYLE KESİLİRSE NE OLUR VE BENİ BU KONUDA AYDINLATIRMISINIZ
01/04/2014, 11:06
abdest
mehmet
ben imam hatib örencisiyim bana şüyle bir soru sordular adam ben abdestli oldugum halde benim aklıma aniden birkadın geldi ve benden istek dışı bir sıvı geldi dedi benim gösulabdesti almam gerekirmi diye sordu bende hayır şayet meni gelmediyse gerekmez dedim adam abdestim bozuldumu sordu bilemedim... lötfen beni kaynağına dayanıklı birşekilde bigilendirin teşekör ederim... meilim sekinet.hulk@hotmail.com
13/03/2014, 00:29
Banka çalışanı
Hakan Işık
ben bankada çalışıyorum. banka faizle çalışan olduğu için aldığımız maaş harammı. cevap verirseniz sevinirim.
12/03/2014, 22:13
hayat sigortası
aydın
babam 2 gün önce vefaat etti,bankaya bir miktar kredi borcu ve kredi kartına borcu var.krediyi kardeşimin kart borçlarını kapatmak için çekmişti.kredi çekerken babamdan hayat sigortası yaparak ek bir ücret aldılar.şimdi bu kredi borcunun bu sigorta tarafından ödenmesi caizmidir.
12/03/2014, 12:57

En Çok Okunanlar