TSK'dan 40 gazeteciye teşekkür mektubu! | Genel | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


12:40, 28 Mayıs 2018 Pazartesi
Güncelleme: 09:56, 28 Nisan 2012 Cumartesi

  • Paylaş
TSK'dan 40 gazeteciye teşekkür mektubu!
TSK'dan 40 gazeteciye teşekkür mektubu!

28 Şubat darbesini yapan askerlerin kendilerine yardımcı olan gazetecilere teşekkür mektubu gönderdikleri öğrenildi

Dünya Bülteni /Haber Merkezi

Orgeneral Fevzi Türkeri'ye, gazetecilere gönderilen "Teşekkür ederiz" yazısı soruldu. Türkeri üstü kapalı da olsa gazeteci listesini doğruladı.

Sorgusunda Batı Çalışma Grubu'nun Balyoz tutuklusu Çetin Doğan'ın başında olduğu Harekât Daire Başkanlığı tarafından kurulduğunu anlatan emekli Orgeneral Fevzi Türkeri , ele geçen belgelerde yer alan 40 kişilik gazeteci listesini üstü kapalı olsa da doğruladı.

Taraf'ın iddiasına göre Türkeri, gazetecilere gönderilen "Laikliğin korunması ve Cumhuriyetin devamına sağladığınız katkılardan dolayı teşekkür ederiz" yazısı için "Listeden bilgim yok. Ancak daha önce TSK'da eğitim veren personellere olduğu gibi teşekkür edilecek gazetecilerin isimlerinin belirlenmesi amacıyla hazırlanmış olabilir" dedi.

Tutuklanan dönemin Genelkurmay Başkanlığı Genel Sekreteri Erol Özkasnak'ın listeyi doğruladığı öğrenildi.

Ankara Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcıvekilliğince yürütülen 28 Şubat soruşturmasının 3. dalgasında tutuklanan dönemin Genelkurmay İstihbarata Karşı Koyma ve Güvenlik Daire Başkanı Fevzi Türkeri, Personel Başkanı Yıldırım Türker ve Özel Kuvvetler Seferberlik Tetkik Kurulu Başkanı Lokman Ekinci'ye yöneltilen sorularda ilginç bir ayrıntı ortaya çıktı. Özellikle Türkeri'ye o dönem karargaha gelen ve TSK ile iletişim halinde olan 40 kişilik basın listesi ve listede yer alan isimlere yazılan teşekkür mektupları soruldu.

İŞLEMLER RUTİNMİŞ

Türkeri'nin, söz konusu listeden bilgisi olmadığını, ancak listenin daha önce TSK'da eğitim veren personellere olduğu gibi teşekkür edilecek gazetecilerin isimlerinin belirlenmesi amacıyla hazırlanmış olabileceğini söylediği öğrenildi.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş