Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


17:45, 22 Haziran 2018 Cuma
10:17, 01 Haziran 2012 Cuma

  • Paylaş
Fenerbahçe şikeye müdahil olacak

Özel yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde Futbolda Şike Davası'nın 19. duruşması başladı, Mahkeme Fenerbahçe'nin müdahillik talebini kabul etti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

''Futbolda şike'' iddialarına ilişkin Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 9'u tutuklu 93 sanık hakkında açılan davanın 19'uncu duruşması başladı.

Özel yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, rahatsızlığı nedeniyle hastahanede tedavisine devam edilen Aziz Yıldırım getirilmedi. Duruşmaya, Olgun Peker ve İlhan Ekşioğlu'nun da aralarında bulunduğu 8 tutuklu sanık katıldı.

Duruşmada, Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, kulübün Asbaşkanı Nevzat Şakar, Fenerbahçeli yönetici Şekip Mosturoğlu, kulübün muhasebe müdürü Tamer Yelkovan ile Serkan Acar'ın aralarında bulunduğu bazı tutuksuz sanıklar da hazır bulundu.

Duruşmada, söz alan Fenerbahçe Kulübü avukatları, müdahillik talebinde bulundu. Mahkeme heyeti, bu talebi değerlendirmek üzere duruşmaya ara verdi.

Öte yandan, duruşma nedeniyle İstanbul Adalet Sarayı'nın içinde ve dışında yoğun güvenlik önlemleri alındı.

Salona, önceki duruşmalarda olduğu gibi sadece ana bloktan giriş sağlandı. Salona giden diğer koridor ve geçişler güvenlik gerekçesiyle kapatılırken, asansörlerin de bu katta durması engellendi.

Öte yandan Fenerbahçe Spor Kulübü ve Fenerbahçe A.Ş.'nin şike davasına müdahil olma talebini değerlendiren mahkeme heyeti bu isteği kabul etti.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş