Clinton'dan, Obama’ya çelme | Dünya | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


13:50, 24 Haziran 2018 Pazar
Güncelleme: 02:59, 11 Haziran 2012 Pazartesi

  • Paylaş
Clinton'dan, Obama’ya çelme
Clinton'dan, Obama’ya çelme

Clinton’un tavır değiştirmesinin ardından eşi Hillary Clinton’un 2016 yılında başkanlığa aday olacağı yönündeki dedikodular olabilir.

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

ABD Başkanı Barack Obama’ya gelecek seçimler için desteğini açıklayan eski başkan Bill Clinton’ın taraf değiştirdiği konuşuluyor.

Clinton önce Obama’nın Cumhuriyetçi rakibi Mitt Romney’nin kariyerini göz kamaştırıcı bulduğunu söyledi. Ardından Obama’nın vergi reformunun tartışıldığı günlerde eski başkan Bush’un zenginlerden daha az vergi aldığı programını savundu.

Clinton, daha sonra vergi programıyla ilgili açıklamasından dolayı özür diledi ancak tartışmaların önüne geçemedi. Politico gazetesi “Obama’nın Clinton gibi arkadaşları olduğu müddetçe düşmana ihtiyacı yok” dedi.

Clinton’ın eski danışmanlarından Dick Morris de Fox televizyonuna “Clinton, Obama’nın kazanmasını istemiyor” dedi.

Clinton’un tavır değiştirmesinin ardından eşi Hillary Clinton’un 2016 yılında başkanlığa aday olacağı yönündeki dedikodular olabilir. Obama’nın iki dönem görev yapması halinde 2016’da tekrar bir Demokrat’ın başkan seçilmesi ihtimali düşük.

 Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş