Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


23:02, 20 Nisan 2018 Cuma
Güncelleme: 13:10, 27 Temmuz 2012 Cuma

  • Paylaş
Alaattin Çakıcı: MİT'çiler bizi eğitti!
Alaattin Çakıcı: MİT'çiler bizi eğitti!

Alaattin Çakıcı, ''Mehmet Eymür'ün adamlarından biri beni arayarak Doğu Perinçek'i öldürmeyi teklif etti ama ben bu teklifi reddettim. Bizi MİT'çiler eğitti." dedi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

"Ergenekon" davasında tanık olarak dinlenen organize suç örgütü elebaşı Alaattin Çakıcı, "Ben yalan söylemem, öldüreceğim adama bile önceden haber veririm" dedi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde oluşturulan salonda görülen duruşmada, tanık olarak dinlenilen organize suç örgütü elebaşı Hadi Özcan'dan sonra tanık sıfatıyla ifadesine başvurulmak üzere kürsüye organize suç örgütü elebaşı Alaattin Çakıcı çağrıldı.

Mahkeme Başkanı Hüsnü Çalmuk, bu davada yargılanan sanıkları tanıyıp tanımadığını sorması üzerine Çakıcı, ''Sedat Peker ve İbrahim Şahin'i tanırım'' dedi. Başkan Çalmuk'un, Veli Küçük'ü tanıyıp tanımadığı sorusuna Çakıcı, ''Ona sorun'' cevabını verdi. Çalmuk'un, ''Biz sana soruyoruz'' demesi üzerine Çakıcı ısrarla bu sorunun Küçük'e sorulmasını istedi.

Başkan Çalmuk'un, "Doğruyu söylemen için yemin edeceksin" demesi üzerine tanık Çakıcı, ''Ben yalan söylemem, öldüreceğim adama bile önceden haber veririm'' dedi.
Çakıcı, davanın sanıklarından Sedat Peker'i 19 yaşından beri tanıdığını, 1991 yılından 2003 yılına kadar görmediği Peker'in 2003 yılında bir kez evine geldiğini anlattı.

Sanıklardan İbrahim Şahin'i 2. Şube Emniyet Müdür Yardımcısı görevini yürütürken tanıdığını belirten Çakıcı, ''İbrahim Şahin, yaptığı iki operasyon nedeniyle bir kahramandır. Ama onun dışında kahramandır da kahraman değildir de diyemem'' dedi.

"ENGİN ALAN RED KİT GİBİYDİ, KİLO ALMIŞ"

Korkut Eken'i MİT'ten tanıdığını, Engin Alan'la da Eken'in arkadaşı olması nedeniyle tanıştığını anlatan Çakıcı, ''Engin Alan'ı en son 1978 yılında gördüm. O zamanlar Red Kit gibiydi, şimdi kilo almış'' şeklinde konuştu.

Çakıcı, Mehmet Ağar'ı da tanıdığını ve sevdiğini, Ağar ile ilişkilerinin polis-mahkum ilişkisi olduğunu söyledi.

Çakıcı, ''Bunları Mehmet Ağar'a kim yaptırdı? Hesap soracaksanız Tansu Çiller'e sorun. Hesap soracaksanız Mesut Yılmaz'a sorun'' diye konuştu.

Çakıcı, ''Mehmet Eymür'ün adamlarından biri beni arayarak Doğu Perinçek öldürmeyi teklif etti ama ben bu teklifi reddettim. Çünkü Perinçek'i Mehmet Eymür öldürtüp, benim üzerime suçu atacaklardı. Susurluk kazası olmasaydı Perinçek'in çocukları yetim kalacaktı'' dedi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde oluşturulan salonda görülen duruşmada tanık olarak ifadesine başvurulan Alaattin Çakıcı, Şenol Turan, Muhsin Karaman ve Murat Güler'le çok özel bir eğitime tabi tutulduklarını söyledi.

Korkut Eken ve Yavuz Ataç'ın bu eğitimde hocalık yaptığını belirten Çakıcı, ''Ayrı ayrı eğitim veriyorlardı. Beşinci olarak da Tevfik Ağansoy'u ben gruba aldırdım. Çok özel bir eğitimdi. MOSSAD ve CIA'in verdiği eğitimler gibiydi'' dedi.

Mahkeme Başkanı Hüsnü Çalmuk'un görevlerinin ne olduğu sorusuna Çakıcı, ''Seyahat edip yurt dışında bilgi toplamaktı'' cevabını verdi.

Çalmuk'un, ''Yurt dışında savunma amaçlı olarak atış serbest miydi?'' sorusu üzerine Çakıcı, mahkemenin bunu sorma hakkı olmadığını söyledi.

Çakıcı, ''İstihbarat amaçlı olarak yurt dışına çıkıyorsunuz. Bir sürü adam sizi takip ediyorsa, size silah çekiyorsa, siz de tepki verirsiniz. 30 defa ölümden döndüm'' dedi.

Mahkeme Başkanı Çalmuk'un ''Hiram Abbas ile ilgili ne biliyorsunuz?'' sorusuna Çakıcı, ''Tanırım, milletini toprağını seven biriydi. Hiram Abbas dizisi yapılacak adamdır. Ölmeden bir kaç gün önce bana telefon açarak yanıma geleceğini söyledi. Ancak bana gelmeden bir gün önce öldürüldü'' karşılığını verdi.

''HAKAN FİDAN'I NASIL ORTAYA ÇIKARDILAR, MİADI DOLDU''

Çakıcı, ''Koskoca MİT teşkilatı toprağın altındaki adamı buluyor. Kendi adamını (Hiram Abbas) neden ve nasıl bulamıyor? MİT'in küçük ayağı İsrail'de, büyük ayağı ise CIA'dedir. Buna örnek mi istiyorsunuz? Bakın Hakan Fidan'ı nasıl ortaya çıkardılar, miadı doldu'' diye konuştu.

Çakıcı, davanın sanıklarından Doğu Perinçek ile ilgili olarak da ''Mehmet Eymür'ün adamlarından biri beni arayarak Doğu Perinçek öldürmeyi teklif etti ama ben bu teklifi reddettim. Çünkü Perinçek'i Mehmet Eymür öldürtüp benim üzerime suçu atacaklardı. Bu arada Susurluk kazası oldu. Eğer kaza olmasaydı Perinçek'in çocukları yetim kalacaktı'' ifadelerini kullandı.

"MİT EĞİTTİ"

"Mehmet Ağar'ı severim" diyen Çakıcı "Aramızdaki ilişki polis-mahkum ilişkisidir. Bunları Mehmet Ağar'a yaptıran Tansu Çiller'dir. Hesap soracaksanız, Tansu Çiller'e Mesut Yılmaz'a sorun" diye konuştu.

"Hiram Abbas'la ilgili ne biliyorsunuz" sorusuna ise Çakıcı "Vatanını milletini seven biriydi. Ölmeden bir gün önce beni arayarak çok önemli birşeyler söyleyeceğini ifade etti. Ancak geleceği gün öldürüldü. Toprağın altındaki bir adamın ölümünü ortaya çıkaran MİT, kendi adamının ölümünü nasıl bulamıyor?" cevabını verdi. "Korkut Eken ve Yavuz Ataç'tan 4 kişi özel eğitim alarak istihbarat toplamak için yurt dışına çıktık. Gezerek istihbarat topluyorduk. Korkut Eken ve Yavuz Ataç hoca. Ayrı ayrı eğitim veriyorlardı. Biz 4 arkadaş, çok özel bir eğitimden geçirildik. Ben, Şenol Turan, Muhsin Karaman ve Murat Güler. Beşinci olarak da Tevfik Ağansoy'u ben gruba aldırdım. Çok özel bir eğitimdi. MOSSAD ve CIA'nın verdiği eğitimler gibiydi" diyen Çakıcı Mehmet Eymür ile ilgili de şu iddialarda bulundu: Mehmet Eymür Doğu Perinçek'i öldürüp üstüme yıkacaktı. Ahmet Nevzat Demir Eymür'ün adamıydı. Bir gün beni aradı. Telefonun dinlendiğini biliyordum. "Bu Doğu Perinçek elimizde istersen öldürelim" falan dedi. Eğer Susurluk kazası olmasaydı, Doğu Bey'in çocukları yetim kalacaktı. Ben Ahmet Nevzat Demir'e "vur" deseydim. Perinçek öldürülecek, cinayet de benim üzerime kalacaktı. Ben 'Hiçbir şey yapmayın' dedim."

Duruşmaya ara verilmesi üzerine salondan çıkarılan tutuklu sanık Bedirhan Şinal, Alaattin Çakıcı'ya hitaben, ''Ülkücüler seninle ağabey. Kimse sana pusu kuramaz'' dedi.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş