Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


08:15, 24 Haziran 2018 Pazar
Güncelleme: 12:33, 19 Kasım 2012 Pazartesi

  • Paylaş
KPSS tercih kılavuzları yayımlandı
KPSS tercih kılavuzları yayımlandı

En az 7 bin memurun atamasını yapacak olan ÖSYM, 2012 KPSS tercih kılavuzlarını yayımladı. Tercihlerde son gün 28 Kasım 2012.

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

KPSS 'ye giren adayların ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyinde tercih yapabileceği KPSS Tercih Kılavuzu ÖSYM 'nin internet adresinden yayımlandı.

TERCİH KILAVUZUNU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacak.

ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre, "Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik" hükümleri uyarınca bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacak.

Bu amaçla hazırlanan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2012/2 Tercih Kılavuzunda, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadro ve pozisyonlar yer alıyor.

Tercihler 19-28 Kasım 2012 tarihleri arasında ÖSYM'nin ''http://www.osym.gov.tr'' internet adresinden yapılacak.

Adayların kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonları tercih edebilmeleri için, 7-8 Temmuz 2012 ve 22-23 Eylül 2012 tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2012-KPSS Lisans ve 2012-KPSS Ortaöğretim /Önlisans) birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olması gerekiyor.

Yerleştirme işlemlerinde ortaöğretim mezunları için KPSSP94, önlisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılacak.

Adaylar tercihlerini 19-28 Kasım 2012 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM'nin ''https://ais.osym.gov.tr'' internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacak.

Tercih süresinin kesinlikle uzatılmayacağı belirtilen açıklamada, yerleştirmeye başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri önerildi.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş