Yunan ve Alman ırkçılar işbirliği yapıyor | Avrupa | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


00:55, 24 Haziran 2018 Pazar
Güncelleme: 11:47, 05 Şubat 2013 Salı

  • Paylaş
Yunan ve Alman ırkçılar işbirliği yapıyor
Yunan ve Alman ırkçılar işbirliği yapıyor

Yunan ırkçı parti Chryssi Avgi'nin (Altın sabah kızıllığı), Almanya'nın Bavyera Eyaletindeki neonazilerle irtibatı olduğu, Nürnberg'de bir hücre kurduğu bildirildi.

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Almanya'nın Bavyera Eyaleti Anayasayı Koruma İstihbarat Teşkilatı tarafından dün yapılan bir açıklamada, Yunan neonazi partisi Chryssi Avgi ile Bavyeralı Alman neonazilerin dış ülkelerde yapılan bazı programlarda biraraya geldikleri belirtildi.

Alman istihbarat sözcüsü Münih'te yaptığı açıklamada, medyada çıkan haberlerde yeralan, Nürnberg şehrinde sözkonusu Yunan partisinin bir bürosu olduğuna dair kendilerinin bir bilgiye sahip olmadıklarını, fakat konu hakkındaki gelişmeleri yakından takib ettiklerini söyledi.

Chryssi Avgi'nin Yunan Parlamentosunda 18 milletvekili bulunuyor ve son zamanlarda ülkede Asya ve Afrika asıllılara yapılan saldırıların zanlısı olarak görülüyor. 'Nürnbergerger Zeitung' gazetesinin bildirdiğine göre Yunan partisi Nürnberg'de bir hücre oluşturdu. Alman gazetesi bu haberinde Chryssi Avgi'nin internet sitesini kaynak olarak gösterdi.

Birçok karşı ırkçı gruplar da, Yunan ırkçı partinin temsilcilerinin Nürnberg'teki 'Freie Netze Süd' (Güney Serbest Ağları) isimli ırkçı grubun üyeleriyle buluştuklarını bildirdi.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş