Belçika'da 4 Türk genci hayatını kaybetti | Dünya | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


03:08, 18 Haziran 2018 Pazartesi
Güncelleme: 12:10, 19 Nisan 2013 Cuma

  • Paylaş
Belçika'da 4 Türk genci hayatını kaybetti

Belçika'nın başkenti Brüksel'deki trafik kazasında 4 Türk genci hayatını kaybetti

Brüksel'de Türk gençlerinin kullandığı otomobil, sürücüsünün kontrolünü kaybetmesi sonucu köprü bariyerlerini aşıp alt yola uçarken, araçta bulunan 4 yolcudan 3'ü olay yerinde, 1'i kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Brüksel'deki Van Praet köprüsünde dün akşam sürücüsünün kontrolü kaybetmesiyle bariyerleri yıkarak 10 metre yükseklikten alt yola düşen, üstü açık otomobildeki gençlerden Ankara Haymana nüfusuna kayıtlı Uğur Bayındır (22), Afyon Emirdağ nüfusuna kayıtlı Zübeyr Başak (20) ve Balkan Türklerinden Hakkı Vataj'ın (20) olay yerinde, sıkıştığı araçtan ağır yaralı olarak çıkarılan Kadir Gemici'nin (20) kaldırıldığı Schaerbeek hastanesinde öldüğü bildirildi.

Polis, gençlerin kullandığı otomobilin hızlı olduğunu ve kaza anında fren bile yapamadan köprüden uçtuğunu açıkladı. Kazaya başka bir aracın karışmadığı bildirildi.
Brüksel'deki amatör Türk kulüplerinde futbol oynayan gençlerin birlikte sinemaya gittikleri öğrenildi.

Gençlerin sosyal paylaşım sitelerindeki profillerinde otomobil fotoğraflarına yer vermeleri dikkat çekti.

Kaynak: AAYasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş