Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


17:49, 22 Haziran 2018 Cuma
Güncelleme: 14:39, 09 Mayıs 2013 Perşembe

  • Paylaş
Erken emeklilik dalgası son buldu
Erken emeklilik dalgası son buldu

Belli aralıklarla gündeme getirilen erken emeklilik tartışması Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın yaptığı açıklamayla son buldu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in 5 milyon kişiyi ilgilendiren erken emeklilik konusundaki açıklamalarına Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'dan yalanlama geldi.

Çelik'in geçtiğimiz günlerde erken emekliliği gündeme alarak "Hazine'ye, Maliye'ye yük getirmiyorsa, taşınabilecekse bu çerçevede çalışıyoruz" demesine karşılık, Ali Babacan'ın bugün "Yok. Artık bu hataya bir daha düşmeyiz." demesi yeniden kafaları karıştırdı. 'Erken emeklilik yok' diyen Babacan, emeklilik yaşının düşürülmeyeceğini de söyledi.

Ankara'da ekonomi gazetecileriyle birlikte kahvaltı yapan Babacan, gündeme dair soruları cevapladı, erken emeklilik ile ilgili çıkan tartışmaları bitiren açıklama yaptı. Babacan, "Erken emeklilik yok. Burada pek çok ülke kriz ortamında emeklilik yaşını artırırken, bizim erken emeklilik yüzünden çektiğimiz bedel dururken, böyle bir şey söz konusu değil. Bugün düzenlediğiniz bir şey çocuklarınızın geleceğinden çalabilir. Emeklilik sistemimiz çok kompleks bir yapıya sahip. Dönem dönem büyük adaletsizlikleri görüyoruz ve bu adaletsizliği nasıl kapatabiliriz sorusuna cevap arıyoruz." dedi. Babacan, istisna durumlar dışında genel anlamda emeklilik yaşının düşürülmeyeceğini belirtti.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş