Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


10:53, 28 Mayıs 2018 Pazartesi
18:28, 14 Mayıs 2013 Salı

  • Paylaş
Furkan Doğan'ın babası da Erdoğan'ın uçağında...
Furkan Doğan'ın babası da Erdoğan'ın uçağında...

Mavi Marmara'da katledilen Furkan Doğan'ın babası Ahmet Doğan, oğlunun davası ile ilgili mektubu bizzat Obama'ya vermek üzere Erdoğan ile birlikte Amerika'ya uçtu

Gürsel Aksoy / Dünya Bülteni - Haber Merkezi

İsrail'in Mavi Marmara'da katlettiği Furkan Doğan'ın babası Ahmet Doğan, oğlu için ABD'de açılan davanın savsaklanmasını anlatan mektubu bizzat ABD Başkanı Barack Obama'ya vermek üzere Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Amerika'ya gitti.

Ahmet Doğan'ın, ABD Başkanı Obama'ya vereceği mektupta, aynı zamanda ABD vatandaşı olan Furkan Doğan için ABD'de açılan davayı ABD bürokrasisinin nasıl engellediği, ABD Adalet Bakanlığı'nın da nasıl duyarsız kaldığı anlatılıyor.

Ahmet Doğan'ın Obama'ya vereceği mektup, Furkan Doğan'ın Türkiye'deki avukatları tarafından hazırlandı. Ramazan Arıtürk ve Cihat Gökdemir tarafından hazırlanan mektup, Ahmet Doğan'a verildi. Ahmet Doğan da mektubu bugün Erdoğan'a götürerek, Obama'ya vermesini rica etti. Erdoğan ise Ahmet Doğan'a, 'Bu mektubu ben verebilirim ama senin vermen daha iyi olur, ben seni bu mektup için resmi heyete dahil ettireceğim' diyerek, kendisiyle beraber Amerika'ya gelmesini istedi.

Dört saat gibi kısa bir sürede tüm hazırlıklarını tamamlayan Ahmet Doğan ise, Başbakan Erdoğan ile birlikte ABD'ye doğru yola çıktı. İlgili Konular Erdoğan abd ziyareti
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş