Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


08:19, 24 Haziran 2018 Pazar
Güncelleme: 12:45, 01 Temmuz 2013 Pazartesi

  • Paylaş
Yoğurtçu Parkı Forumu'nda kavga çıktı: 1 ölü
Yoğurtçu Parkı Forumu'nda kavga çıktı: 1 ölü
Foto: Dünya Bülteni

Kadıköy'deki Yoğurtçu Park'ta gece toplantıları yapan eylemcilerle Fenerbahçe taraftarı bir grup arasında çıkan kavgada iki kişi yaralandı. Yaralılardan biri daha sonra hayatını kaybetti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Gezi Parkları eylemleri kapsamında Kadıköy'de Yoğurtçu Parkı'nda devam eden gece toplantılarında bıçaklı kavga çıktı. Kavga sırasında en az 2 kişi yaralandı. Kavganın eylemciler ile Genç Fenerbahçeliler isimli taraftar grubu arasında çıktığı belirtiliyor. Kavgada yaralananlardan birinin hastenede hayatını kaybettiği öğrenildi. 

İstanbul'da Taksim Gezi Parkı'nda 27 Mayıs'ta ağaçların kesilmesini önlemek için başlayan protesto gösterileri şu an bazı semtlerin parklarında gece toplantılarıyla devam ediyor. 

Toplantıların yapıldığı yerlerden biri de Kadıköy'deki Yoğurtçu Parkı... Parkta dün gece bir araya gelen eylemciler toplantı yaptıkları sırada başka bir grupla ile tartıştılar. Fenerbahçe taraftarı oldukları belirtilen grupla eylemciler arasında kavga çıktı. Bıçakların da karıştığı kavgada iki taraftar yaralandı. Yaralanan taraftarlardan biri daha sonra hastanede hayatını kaybetti.Kavgaya karışan grubun Genç Fenerbahçeliler Hasırcıbaşı olduğu öne sürülüyor.

'BİR KİŞİ ÖLDÜ' İDDİASI

Kavgadan sonra taraftar grubu liderlerinden İbrahim Gümüştekin'in kayınbiraderi Kadir Ökçesiz hayatını kaybetti.

Sosyal paylaşım sitelerinde büyük üzüntü yaratan bu gelişme sonrası, binlerce Fenerbahçeli, ""Bizi karıştırmak istiyorlar Fenerbahçeli, Fenerbahçelinin canına kast etmez, katil veya katiller bulunsun" dediler.

Anadolu GFB sosyal paylaşım sitelerinden yaptığı açıklama ise şöyle; "Bugün bağdat caddesinde gerçekleştiren organizasyon sırasında gerçekleşen talihsiz olay neticesinde İbrahim abimizin kayın biraderi Kadir Ökçesiz hakkın rahmetine kavuşmuştur. Aynı olayda yaralanan Cenk Eroğlu kardeşimiz şuan özel bir hastanede ameliyat sonrasında gözetim altında tutulmaktadır. Kadir kardeşimize Allah'tan rahmet,  Cenk kardeşimize Allah'tan acil şifalar dileriz. Başımız sağolsun."
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş