Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


08:17, 24 Haziran 2018 Pazar
19:24, 03 Temmuz 2013 Çarşamba

  • Paylaş
Tanklar Rabia Meydanı'na doğru ilerliyor
Tanklar Rabia Meydanı'na doğru ilerliyor

Mısır'da orduya ait tanklar, İhvan yanlısı göstericilerin toplandığı Nasır City'deki Rabia Meydanı'na doğru ilerliyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Mursi'ye ve üst düzey iki İhvan yöneticisine seyahat yasağı getirildiği iddia edildi. iddia AFP tarafından duyuruldu ama henüz doğrulanmadı. Uluslararası haber ajansları, Mursi ile İhvan liderlerinden Muhammed Bedii ve Hayret Şatır'a yurt dışına çıkış yasağı getirildiğini iddia etti. Ajanslar, iddialarını havalanı kaynaklarına dayandırdı.

Bu arada Mısır'da orduya ait tanklar, başta Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Devlet Televizyonu, Tahrir ve Nahda meydanları olmak üzere gösteri yapılan alanların çevresinde konuşlanmaya başladı.

Tankların, Mısır ordusunun "30 Haziran öncesi açıkladığı stratejik yerler korunacak, göstericilerin güvenliği sağlanacak" açıklamasının mı, yoksa darbe hazırlığı için mi konuşlandığı konusunda henüz resmi açıklama yapılmadı. Tankların meydanlara inmesiyle bazı grupların sevinç gösterileri yaptıkları gözlendi. 

SÜRE UZATILDI İDDİASI

Öte yandan, Ahram Arapça'nın isimsiz bir kaynağa dayandırdığı haberine göre, Mısır ordusu daha önceden verdiği 48 saatlik süreyi siyasi uzlaşı sağlanması için uzattı. 

Bu kararın şiddeti önlemek için alındığı ifade edildi.  Aynı kaynak, Mursi'nin gözaltında olduğu iddialarını da yalanladı. 

 İlgili Konular 3 Temmuz Mısır darbesi
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş