Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


21:12, 25 Nisan 2018 Çarşamba
13:12, 13 Temmuz 2013 Cumartesi

  • Paylaş
ABD'de Sakal-ı Şerif heyecanı
ABD'de Sakal-ı Şerif heyecanı

Sakal-ı Şerif ABD'nin New Jersey eyaletinde ziyarete açıldı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Hz. Muhammed'e ait Sakal-ı Şerif, ABD'nin New Jersey eyaletindeki Clifton şehrinde hizmet veren Yeni Dünya Camii'nde ziyarete açıldı.

Kılınan teravih namazının ardından çoğunluğunu Türk vatandaşlarının oluşturduğu kalabalık, salavat-ı şerif ve tekbir sesleri arasında Sakal-ı Şerif'e, usulüne uygun bir şekilde sırayla ellerini ve yüzlerini sürdüler.

Sakal-ı Şerif'i ziyaret edenler arasından, duygulanıp ağlayarak dua edenler gözlendi.

Amerika Müslümanlar Birliği bünyesinde hizmet veren Yeni Dünya Camii'nde, her ramazan ayında Sakal-ı Şerif'in cemaatin ziyaretine açılmasının gelenek haline getirildiği bildirildi.

Yavuz Sultan Selim'in 1516'da Mısır seferinden sonra İstanbul'a getirilen kutsal emanetlerden olan Sakal-ı Şerif'den dünyanın değişik yerlerinde ve çok sayıda bulunduğu biliniyor.

Amerika Müslümanlar Birliği yetkililerince, ramazan boyunca kendilerine müracaat eden cami derneklerinde ve kendi şubelerinde Sakal-ı Şerif'in ziyarete açık tutulacağı kaydedildi.

Sakal-ı Şerif'in Kadir Gecesi'nde de Brooklyn'deki Fatih Camii'nde ziyaret edilebileceği belirtildi.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş