Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


17:44, 22 Haziran 2018 Cuma
Güncelleme: 15:24, 27 Temmuz 2013 Cumartesi

  • Paylaş
Hızlı Tren'in güzergâhı belli oldu
Hızlı Tren'in güzergâhı belli oldu

İstanbul Ankara tren yolculuğunu üç saate indirecek Hızlı Tren'in hangi yerleşim birimlerinde duracağı belirlendi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Deneme seferlerinin 30 Eylül'de, normal seferlerin ise, 29 Ekim'de başlayacağı bildirilen Hızlı Tren'in Kocaeli'nin Gebze ve merkez ilçe İzmit istasyonlarının yanı sıra Sakarya'nın Arifiye ve Pamukova, Bilecik ve Bozüyük istanyonlarında da kuracağı kesinlik kazandı.

Hattın 29 Ekim'e yetişmesi için çalışmalar sürerken Hızlı Tren Hattı'nın bazı bölümlerinde ray döşeme çalışmaları tamamladı. Hattın en önemli geçiş noktalarından biri olan ve üzerinde 9 tünel 10 köprü, 22 menfez tadilatlarının yanı sıra 28 yeni menfez ve 2 altgeçidin de inşa edileceği 56 kilometrelik bölümünde işler büyük ölçüde kolaylaşırken, bazı bölümlerde traversler de döşeniyor.

Son dönemde Hızlı Tren'in hangi istasyonlarda duracağını yönelik soru işaretleri belirirken, bu konuda bazı milletvekilleri de soru önergeleri verdi. Bir süre önce açıklama yapan Kocaeli Valisi Ercan Topaca'nın, "Hızlı Tren Gebze İzmit istasyonlarında kesinlikle duracak" açıkladı. Ancak buna rağmen hızlı trenin özellikle Gebze istasyonunda durmayacağı yönünde açıklamalarda bulunuldu.

KESİNLEŞEN DURAKLAR

TCDD Genel Müdürlüğü de bu iddialar üzerine yaptığı açıklamada, Hızlı Trenin duracağı istasyonları açıkladı.

Açıklamada, Kocaeli'nin Gebze ve merkez ilçe İzmit istasyonlaranın yanı sıra Sakarya'nın Arifiye ve Pamukova, Bilecik ve Bozüyük istasyonlarında trenin duracağı kesin olarak açıklanmış oldu. Hızlı Tren'in duracağı bu istasyonlarda, hızlı trene uygun düzenleme çalışmaları devam ediyor.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş