Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


23:20, 20 Nisan 2018 Cuma
12:00, 16 Ekim 2013 Çarşamba

  • Paylaş
Netanyahu Golan Tepeleri'nde
Netanyahu Golan Tepeleri'nde

Netnyahu, Mısır İsrail savaşının yıldönümü sebebiyle Golan'daki askeri birlikleri denetledi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, "Yom Kibbur (Mısır-İsrail) Savaşı'nın" 40'ıncı yıl dönümü münasebetiyle Golan Tepeleri'nde denetlediği askeri birliklere savaştan çıkardıkları dersler hakkında açıklamalarda bulundu.

Akşam saatlerinde askeri helikopterle gittiği Golan Tepeleri'nde birliklerin rutin tatbikatını izleyen Netanyahu, tatbikattan önce askerlere hitaben yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

"Bugün Yom Kibbur Savaşı'nın 40'ıncı yılını kutluyoruz. Savaştan üç ana ders çıkardık. Birincisi, düşmanınla asla alay etme. İkincisi, acil ve somut tehdide karşı önceden vuran olmanın avantajını elden bırakma. Üçüncüsü, tampon bölgelerin önemini kavra."

Mısır ve Suriye, 1973 yılında Mısır'ın Sina Yarımadası ve Suriye'nin Golan Tepeleri'ni işgal etmesi üzerine İsrail'e savaş açmış ve savaş Mısır'ın Sina Yarımadası'nı geri almasıyla sonuçlanmıştı.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş