Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


06:23, 21 Mayıs 2018 Pazartesi
10:02, 19 Kasım 2013 Salı

  • Paylaş
Sultanbeyli ve Bahçeşehir'e metro
Sultanbeyli ve Bahçeşehir'e metro

Kadir Topbaş, "Sultanbeyli ve Bahçeşehir'deki vatandaşlarımız ısrarla metro talep ediyor, inşaallah bu müjdeyi vereceğiz, Sancaktepe'den Sultanbeyli'ye 6.5 kilometrelik metro hattını ilave edeceğiz." dedi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İBB konsolide bütçesinin 25 Milyar 730 Milyon TL olarak belirlendiğini kaydeden Topbaş, "En büyük yatırımı çevreye ve ulaşıma yapacağız. Yeni yeşil alanlar ve parklarla şehri donatacağız. Sancaktepe'den Sultanbeyli'ye 6.5 kilometrelik metro hattını ilave edeceğiz. "dedi.

Ulaşım yatırımlarını detaylı olarak anlatan Topbaş "Metrokent hedefine çok yakınız, sözümüzün eriyiz. Göreve geldiğimizde 400 bin kişi raylı sistem kullanırken bu yıl sonu itibariyle 2 milyona ulaşmış olacağız. Bu sayı 2016 yılında 7 milyon, 2019 yılında ise 11 milyona ulaşmış olacak" dedi.

İstanbul halkının metro çalışmalarını çok yakından takip ettiğini belirten Topbaş,  "Sultanbeyli ve Bahçeşehir'deki vatandaşlarımız ısrarla metro talep ediyor, inşaallah bu müjdeyi vereceğiz, Sancaktepe'den Sultanbeyli'ye 6.5 kilometrelik metro hattını ilave edeceğiz. Ulaştırma Bakanlığımız ile görüşmek suretiyle Bahçeşehir'e raylı sistemin ulaşmasıyla ilgili çalışmayı da tamamlayacağız. Bizim 2019 yılına kadar 400 kilometre raylı sistemi tamamlayıp tamamlayamayacağımız tartışılırken biz böylece 400 kilometrenin de üzerine çıkacağımızı deklare etmiş olduk" dedi.

Metrobüs sisteminin kapasitesinin üzerinde hizmet verdiğini belirten Topbaş, "Evet kabul ediyoruz, artık metrobüsün metroya dönüşmesi gerekiyor. Metrobüs kalacak, hizmet vermeye devam edecek ama aynı güzergahta metro sistemini de kuracağız"dedi.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş