Fethullah Gülen, Abdullah Gül'e mektup yazdı | Politika | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


22:34, 26 Mayıs 2018 Cumartesi
14:28, 20 Kasım 2013 Çarşamba

  • Paylaş
Fethullah Gülen, Abdullah Gül'e mektup yazdı

Kapatılması düşünülen dershanelerle ilgili Fethullah Gülen'in Cumhurbaşkanı Gül'e mesaj gönderdiği iddia edildi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Fethullah Gülen'e yakınlığıyla bilinen bir internet sitesinin editörü, Gülen'in, kapatılması düşünülen dershanelerle ilgili Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e mesaj gönderdiğini açıkladı.

Kapatılması düşünülen dershanelerle ilgili tartışmalar sürüyor. Son olarak, Fethullah Gülen'in Cumhurbaşkanı Gül'e dershaneler konusunda mesaj gönderdiği iddia edildi.

Gülen Cemaatine yakınlığıyla bilinen "herkul.org" internet sitesinin editörlüğünü yapan Osman Şimşek, Twitter'dan bir açıklama yaptı. Şimşek attığı tweet'lerde "Hocamızdan da teyid aldım" diyerek Gülen'in dershaneler konusunda Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e mesaj gönderdiğini belirtti.

Gülen'in 28 Şubat döneminde cemaat desteğiyle kurulan okulların yönetimini devretmeyi önerdiğini hatırlatan Şimşek, "Hocaefendi Çevik Bir'e yaptığının çok ötesinde örnek bir davranışı hal-i hazırdaki devlet büyüklerimize de sergiledi" dedi.

Şimşek, Fethullah Gülen'in geçtiğimiz haftalarda Cumhurbaşkanı ve diğer devlet büyüklerine gönderdiği mesajda, "Bu müesseseler milletin eseri; yeter ki millete hizmet etsin ama kapanmasın. Allah'ın lütfettiği bu kurumları kim yönetirse yönetsin ama millete hizmet etmeye devam etsin. Allah biliyor ki, 'Biz idare edelim" hırsımız yok; muradımız hizmetlerin garazlara kurban edilmemesi" dediğini kaydetti.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş