Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


07:58, 28 Mayıs 2018 Pazartesi
19:35, 15 Mart 2017 Çarşamba

  • Paylaş
Yemen'de öldürülen ABD'liye ilişkin bilgi verene 5 milyon dolar ödül
Yemen'de öldürülen ABD'liye ilişkin bilgi verene 5 milyon dolar ödül

ABD Dışişleri Bakanlığı, 2012 yılında Yemen'de vurularak öldürülen Amerikan vatandaşı Joel Shrum'un ölümüyle ilgili bilgi verenlere 5 milyon dolara kadar ödül verileceğini duyurdu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD Dışişleri Bakanlığı, 2012 yılında Yemen'de El Kaide unsurlarınca Amerikan vatandaşı Joel Shrum'un vurularak öldürülmesine ilişkin bilgi verenlerin 5 milyon dolarla ödüllendirileceğini açıkladı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Shrum cinayetini kimin işlediği, planladığı veya kimlerin yardım ettiği ile ilgili somut bilgi temin eden kişilere 5 milyon dolara kadar ödül verileceği bildirildi.

18 Mart 2012'de Yemen'in Taiz kentinde silahlı bir kişi tarafından vurularak öldürülen Shrum'un, o dönemde Yemen'de görev yapan Uluslararası Eğitim ve Gelişim Merkezinde İngilizce öğretmenliği yaptığı ifade edildi.

Saldırıdan birkaç gün sonra yaptığı açıklamada Yemen El Kaidesi, Shrum cinayetini üstlenmişti.İlgili Konular ABD Yemen Joel Shrum
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş