Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


08:00, 28 Mayıs 2018 Pazartesi
23:06, 15 Mart 2017 Çarşamba

  • Paylaş
ABD'nin yeni Ulusal İstihbarat Direktörü Dan Coats
ABD'nin yeni Ulusal İstihbarat Direktörü Dan Coats
Foto: Dan Coats

ABD Başkanı Donald Trump'un Ulusal İstihbarat Direktörlüğüne (DNI) aday gösterdiği Dan Coats, Senatodaki oylamada 85 evet oy alarak ülkedeki istihbarat topluluğunun yeni patronu oldu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD Senatosunda yapılan oylamada 12 hayır oyuna karşılık 85 evet oyu alan Coats'un kısa süre içinde yemin ederek koltuğuna oturması bekleniyor.

Eski Indiana vekili olan ve görevi geçen haftalarda sona eren Cumhuriyetçi Coats, göreve başladığında 16 federal istihbarat kurumunun sorumluluğunu taşımaya başlayacak.

Yeni görevine seçilen Coats ile ilgili tebrik mesajları geçen Cumhuriyetçi ve Demokrat senatörler, Coats'ın iyi bir seçim olduğunu ve başarılı olacağına inandıklarını dile getirdiler. Bununla birlikte bazı Demokrat senatörler, Coats'un halihazırda yürüyen Rusya ile ilgili soruşturmaya tam destek vermesini beklediklerini kaydettiler.

Coats, 2015'te yaptığı bir açıklamada, "DEAŞ’a yabancı savaşçıların katılımını engellemek için Türkiye’nin sınır güvenliğini NATO’nun sağlaması gerektiğini" söylemişti.İlgili Konular ABD Coats trump Dan Coats
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş