Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


18:45, 20 Mart 2018 Salı
18:56, 24 Ağustos 2017 Perşembe

  • Paylaş
ABD'den Taliban'a barış çağrısı!
ABD'den Taliban'a barış çağrısı!

NATO'nun Afganistan'daki birliklerinin komutanı John Nicholson, Taliban örgütüne çağrıda bulunarak, ''Silahlarınızı bırakarak barışa katılın.'' dedi.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

NATO'nun Afganistan'daki birliklerinin komutanı John Nicholson, ABD'nin Afganistan'da asla yenilgiye uğramayacağını söyledi.

Nicholson, başkent Kabil'de düzenlediği basın toplantısında, NATO ve ABD'nin Afganistan'da terörle mücadele konusunda Afgan güvenlik güçlerinin yanında yer alacağını belirtti.

ABD'nin yeni Afganistan stratejisinin Afganistan halkının geleceği için çok önemli olduğunu ifade eden Nicholson, yeni stratejinin yürürlüğe girmesiyle Afgan güvenlik güçlerine desteğin artacağını bildirdi.

Nicholson ayrıca Afganistan'da artık terör örgütlerinin yer bulamayacağını vurguladı.

TALİBAN'A BARIŞ ÇAĞRISI!

Taliban'a da çağrıda bulunan Nicholson, ''Silahlarınızı bırakarak barışa katılın.'' dedi.

Afganistan halkının barış istediğinin altını çizen Nicholson, ülkede barışın sağlanması için hep birlikte çalışacaklarını aktardı.

NATO'nun Afgan güvenlik güçlerine danışmanlık ve destek vermeye devam edeceğini dile getiren Nicholson, bu konuda Afgan özel ve hava kuvvetlerine eğitim verileceğini kaydetti.

NATO'nun Kararlı Destek Misyonu, Afganistan'da yerel birlikleri eğitmek, danışmanlık yapmak ve yardım etmek için yaklaşık 13 bin 500 asker bulundururken bu sayının 8 bin 400'ünü ABD askerleri oluşturuyor.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş