Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


20:52, 25 Nisan 2018 Çarşamba
09:40, 19 Ekim 2017 Perşembe

  • Paylaş
Afganistan'da askeri kampa saldırı: 43 ölü
Afganistan'da askeri kampa saldırı: 43 ölü

Afganistan'da askeri kampa yapılan intihar saldırısında 43 asker öldü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Afganistan'ın güneyindeki Kandahar vilayetinin Mayvand ilçesinde askeri kampa düzenlenen çifte intihar saldırısında 43 asker hayatını kaybetti.

Savunma Bakanlığı Sözcüsü Devlet Veziri, Taliban üyelerinin, Mayvand'daki askeri kampa gerçekleştirdiği çifte intihar saldırısında 43 askerin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Saldırıda 9 askerin yaralandığını ifade eden Veziri, 6 askerden ise haber alınamadığını söyledi.

İlçedeki güvenlik yetkilisi, militanların, bomba yüklü iki tankla askeri kampa saldırdığını kaydetti. Saldırının ardından kampın kontrolünün Taliban'a geçtiğini iddia eden yetkili, düzenlenen hava saldırısıyla kampın geri alındığını vurguladı.

Saldırının gerçekleştiği sırada kampta 60 askerin bulunduğu belirtiliyor. Saldırıyı üstlenen Taliban örgütü ise saldırıda askerlerin tümünün öldüğünü ileri sürdü.

Taliban üyeleri bir gün önce de Paktiya ve Gazne vilayetlerinde eş zamanlı düzenlediği saldırılarda 61 kişi hayatını kaybetmişti.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş