Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


20:53, 25 Nisan 2018 Çarşamba
Güncelleme: 17:55, 23 Ekim 2017 Pazartesi

  • Paylaş
Afganistan'da 5 bin aile DEAŞ-Taliban çatışmasından kaçtı
Afganistan'da 5 bin aile DEAŞ-Taliban çatışmasından kaçtı

Afganistan'ın doğusundaki Nangarhar vilayetinin Hogyani ilçesinde DEAŞ ve Taliban arasında yaşanan çatışmalardan kaçan 5 bin ailenin, komşu ilçelere sığındığı bildirildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Afganistan'ın doğusundaki Nangarhar vilayetinin Hogyani ilçesinde DEAŞ ve Taliban arasında yaşanan çatışmalardan kaçan 5 bin ailenin, komşu ilçelere sığındığı bildirildi.

Nangarhar Valiliği sözcüsü Ataullah Hogyani, yaptığı açıklamada, Hogyani'nin Vazir Tangi bölgesinde Taliban üyeleriyle DEAŞ üyeleri arasında birkaç gündür çatışmanın sürdüğünü söyledi.

Çıkan çatışmalarda şu ana kadar 8 DEAŞ mensubuyla 12 Taliban üyesinin öldüğünü ifade eden Hogyani, bu çatışmalarda 8 sivilin de hayatını kaybettiğini belirtti.

Hogyani, çatışmalar nedeniyle bölgede yaşayan 5 bin ailenin evlerini terkederek komşu ilçelere sığındığının altını çizerek, ailelerin acil yardıma ihtiyaç duyduğunu kaydetti.İlgili Konular DEAŞ taliban Afganistan
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş