Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


13:29, 23 Haziran 2018 Cumartesi
10:01, 12 Ocak 2018 Cuma

  • Paylaş
BMGK 7 yıl aradan sonra Afganistan'a gidiyor
BMGK 7 yıl aradan sonra Afganistan'a gidiyor

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı McMaster'ın geçen salı günü kapalı oturumda BMGK'yi Afganistan konusunda bilgilendirmesinin ardından kurul 7 yıl sonra bölgeye gitme kararı aldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK), 7 yıl aradan sonra Afganistan'a bir ziyaret gerçekleştirmeyi planlıyor.

Konseyde ocak ayı dönem başkanlığını üstlenen Kazakistan'ın BM Daimi Temsilcisi Kairat Umarov, gazetecilere yaptığı açıklamada, BMGK'nin savaştan zarar görmüş Afganistan'daki durumu birinci elden görmek için bu ülkeye bir ziyaret gerçekleştirmeyi değerlendirdiğini söyledi.

BMGK adına 7 yıldır Afganistan'a gidilmediğini belirten Umarov, bu ziyaretle Afgan halkıyla dayanışma içinde olunduğunu göstermenin yanı sıra hükümet yetkilileriyle görüşmelerde bulunmanın amaçlandığını ifade etti.

Umarov, Afganistan'a yapılması planlanan ziyaretin tarihine ilişkin ise herhangi bir açıklama yapmadı.

Ziyaret planının Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Herbert Raymond McMaster'ın geçen salı günü kapalı oturumda BMGK'yi Afganistan konusunda bilgilendirmesinin ardından açıklanması ise dikkati çekti.

 İlgili Konular Afganistan BMGK
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş