Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


19:05, 19 Haziran 2018 Salı
10:24, 27 Şubat 2018 Salı

  • Paylaş
ABD yeni askeri eğitmenlerini Afganistan'a gönderdi
ABD yeni askeri eğitmenlerini Afganistan'a gönderdi

Amerika ordusu mensubu askeri eğitmen ekibi Nisan ayında başlayacak yeni operasyon öncesi Afganistan'a konuşlandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Amerika'nın askeri içerikli Stars and Stripes dergisi ABD Ordusunun yeni askeri eğitmenlerden oluşan biriminin Afganistan'da konuşlandırıldığını bildirdi.

Habere göre, geçen hafta yeni birim yöneticileri Afganistan'ın başkenti Kabil'e gelerek ABD ve NATO’nun Afganistan'daki Silahlı Kuvvetleri komutanı General John Nicholson ile görüştü.

Her yıl Nisan ayında başlayan yeni operasyon sezonu için yakın zamanda Afganistan'a 800'den fazla Amerikalı asker gönderileceği bekleniyor.

Habere göre, ABD'den gelen yeni askeri eğitmenler, savaşta cephe hattına yakın olacak ve tabur düzeyindeki personeli eğitecekler.

2017 yılının Ağustos ayında ABD Başkanı Donald Trump, Afganistan'daki asker sayısını 4 bin kişiye artırmayı öngören yeni bir stratejiyi açıklamıştı. Şu anda Afganistan'da yaklaşık 11 bin ABD askeri var.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş