Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


23:55, 18 Haziran 2018 Pazartesi
10:46, 07 Mart 2018 Çarşamba

  • Paylaş
TAPI doğalgaz hattını Taliban koruyacak
TAPI doğalgaz hattını Taliban koruyacak

Taliban grubu TAPI doğalgaz boru hattının güvenliğini iş karşılığında korumayı kabul etti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Afgan televizyon kanalı Tolonews 70 kişiden oluşan Taliban grubunun iş karşılığında Türkmenistan-Afganistan-Pakistan-Hindistan (TAPI) doğalgaz boru hattı projesini korumayı kabul ettiğini duyurdu.

Herat Konseyi Eyaleti Başkanı Kamran Alizair 70 kişiden oluşan bir Taliban grubu ile bir araya geldiklerini söyledi. Taliban grup üyelerinin onlara iş imkanı sağlanması karşılığında TAPİ doğalgaz boru hattının inşasının güvenliğini desteklemeye hazır olduklarını belirttiklerini açıkladı.

Bu girişim il valisi Muhammed Asıf Rahimi tarafından da desteklendi ve silahlarını bırakan Taliban üyelerine iş verileceğini vaat etti. Ancak verilecek işin türü belirtilmedi.

24 Şubat'ta, TAPI'nın Afgan kesimi inşaat çalışmalarının başlamasından bir gün sonra bu bölgede bir dizi terörist saldırı düzenlendiği haber verilmişti.

 Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş