Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


20:12, 21 Nisan 2018 Cumartesi
11:55, 17 Nisan 2018 Salı

  • Paylaş
Taliban Kabil'in yüzde 80'ini elektriksiz bıraktı
Taliban Kabil'in yüzde 80'ini elektriksiz bıraktı

Özbekistan'dan Afganistan'a gelen elektrik hatlarının Taliban tarafından patlatılması sonucu Başkent Kabil'in yüzde 80'inde elektrik kesildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Afganistan'daki Taliban üyeleri geçen Cumartesi günü Baghlan eyaletinden geçen elektrik ana hattını patlatarak Kabil'in yüzde 80'ini elektriksiz bıraktı. 

Rus RIA Novosti ajansının haberine göre, Baghlan eyalet polis müdürü Ekarmudin Sarai, Taliban'ın taktik değiştirerek Özbekistan'dan gelen iletim hattını yok etmeye karar verdiğini söyledi.

“Afganistan DA” şirketinin sözcüsü Breshna Sherkat bu hattan Özbekistan'dan gelen 20 kilovat elektriğin geçtiğini ve patlama sonucu Kabil'in yüzde 80'inin elektriksiz kaldığını söyledi.

Taliban geçen ay Kabil bölgesinde iki kez elektirik hatlarına saldırı düzenledi. Mart ayı sonunda da grup üyeleri Tacikistan'dan Kabil'e elektrik veren hattını patlatmışlardı.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş