Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


10:15, 22 Haziran 2018 Cuma
13:10, 22 Mayıs 2018 Salı

  • Paylaş
Afganistan'da Taliban'dan iki ilçeye saldırı
Afganistan'da Taliban'dan iki ilçeye saldırı

Taliban mensuplarının, Gazne vilayetinin Cegatu ve Deh Yak ilçelerine düzenlediği eş zamanlı saldırılarda 14 güvenlik görevlisi hayatını kaybetti.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Taliban üyelerinin, Afganistan'ın Gazne vilayetinin Cegatu ve Deh Yak ilçelerine düzenlediği eş zamanlı saldırılarda 14 güvenlik görevlisinin öldüğü bildirildi.

Gazne Valiliği sözcüsü Aref Nur, Taliban üyelerinin, Cegatu ve Deh Yak ilçelerine eş zamanlı saldırılar düzenlediğini, çatışmaların ilçe merkezine yakın bölgede devam ettiğini söyledi.

Saldırılarda ölenler olduğunu ve sayısının netleşmediğini belirten Nuri, bölgeye takviye birlikler gönderildiğini kaydetti.

14 GÜVENLİK GÖREVLİSİ HAYATINI KAYBETTİ

Gazne il Şura Vekili Hasan Reza Yusufi ise iki ilçeye düzenlenen saldırılarda 14 güvenlik görevlisinin hayatını kaybettiği bilgisini paylaştı.

Yusufi, ölenler arasında Deh Yak ilçe Emniyet Müdürü Faiz Tofan'ın bulunduğunu ifade etti.

TALİBAN 43 GÜVENLİK GÖREVLİSİNİN ÖLDÜĞÜNÜ ÖNE SÜRDÜ

Taliban sözcüsü Zabihullah Mücahit ise saldırılar sonucu her iki ilçenin kontrolünü ele geçirdiklerini, çatışmalarda 43 güvenlik görevlisinin öldüğünü öne sürdü.İlgili Konular taliban Afganistan
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş