Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


10:13, 22 Haziran 2018 Cuma
15:47, 23 Mayıs 2018 Çarşamba

  • Paylaş
İİT, Afganistan'daki terör saldırısını kınadı
İİT, Afganistan'daki terör saldırısını kınadı

İslam İşbirliği Teşkilatı Afganistan hükümetine, halkına ve saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerine taziyelerini iletti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT), Afganistan'da hükümeti ve sivilleri hedef alan terör saldırısını kınadı.

İİT Genel Sekreteri Yusuf bin Ahmed el-Useymin, yaptığı yazılı açıklamada, Afganistan'ın Kandahar vilayetinde dün gerçekleştirilen ve 16 kişinin ölümüne, çok sayıda kişinin yaralanmasına neden olan terör saldırısını şiddetle kınadıklarını belirtti.

Afganistan hükümetine, halkına ve saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerine taziyelerini ileten Useymin, olayda yaralananlara da acil şifalar diledi.

İİT olarak Afganistan liderliğindeki barış girişimlerini desteklediklerini kaydeden Useymin, İİT ve üye ülkelerinin Afganistan'da kayıtsız, şartsız barışın tesis edilmesinde kararlı olduğunu ifade etti.

Ülkenin güneyindeki Kandahar vilayetinin Kandvali bölgesinde yerel saatle dün 12.30'da bomba yüklü araçla saldırı düzenlenmişti.

Kandahar Valiliği Sözcüsü Davut Ahmadi yaptığı açıklamada, saldırıda aralarında sivillerin de bulunduğu 16 kişinin hayatını kaybettiğini, 37 kişinin yaralandığını belirtmişti.İlgili Konular afganistan kandahar
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş