Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


09:57, 22 Haziran 2018 Cuma
21:19, 30 Mayıs 2018 Çarşamba

  • Paylaş
TİKA'dan 500 yetime iftar
TİKA'dan 500 yetime iftar

TİKA Başkanlığı, Afganistan'ın başkenti Kabil'de 500 yetim çocuğa iftar verdi.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Türkiye İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkanlığı, Afganistan'ın başkenti Kabil'de 500 yetim çocuğa iftar verdi.

TİKA tarafından Kabil'deki Alavuddin Yetimhanesi'nde kalan çocuklar için kurulan iftar sofrasında, Afganistan Çalışma Bakan Yardımcısı Laluddin Aryubi, Türkiye'nin Kabil Büyükelçisi Oğuzhan Ertuğrul, TİKA Başkanlığından Süleyman Şahin, Yetimhaneler Genel Müdürü Faizan Ahmad Kakar ve TİKA Kabil Koordinatörlüğü yetkilileri hazır bulundu.

Türkiye'nin Kabil Büyükelçisi Ertuğrul, yaptığı konuşmada, Türkiye'nin her zaman Afgan halkının yanında olduğunu hatırlatarak, iki kardeş ve dost ülke arasındaki ilişkilerin çok eskilere dayandığını belirtti.

Türkiye'nin TİKA aracılığıyla Afganistan genelinde birçok proje hayata geçirdiğini ifade eden Ertuğrul, TİKA'nın Kabil, Mezar-ı Şerif ve Herat'taki ofisleriyle ramazan ayı boyunca yardım faaliyetlerinin süreceğini kaydetti.İlgili Konular TİKA Afganistan iftar
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş